Trendy tagy Extra Host (pořad) Čauky lidi Hubnete s nami Výměna manželek 2021

Nejnovější kauzy

Souhlasíte? Pět nejimbecilnějších postav seriálu Ulice!

Kéž by si pro ně přišla Lucie Bílá s knihou a fotografem!
Zdroj: Hermina
+ Další fotografie

Ulice se vysílá osm let, za chvíli bude mít dva a půl tisíce dílů a neexistuje žena v domácnosti, která by neusínala s pomyšlením na to, copak asi zítra dá maminka Nyklová s sebou Lumírkovi na radnici za svačinu.

Ale protože v seriálu je figur jak na orloji a některé už pět let nemají co hrát, ale diváci je milují, motá se nám, fajnšmekrům v „ulici na pražském předměstí“ několik zoufalců, kteří by zasloužili jediné – poslední cigáro, ke zdi a rodina nerodina – zastřelit! To jsou oni:

1. Jitka Farská

Zatímco v seriálu už kde kdo umřel na zákeřnou chorobu či při neštěstí, Farská, kterou hraje sympatická Ilona Svobodová, se bohužel těší plnému zdraví. Někteří její odpůrci tajně doufali, že v době manželových nevěr spáchá sebevraždu, ale ona se přes ně bohužel přenesla a díky vyžebranému postu vedoucí kadeřnictví a prostoru, který dostává choroba jejího muže, má na obrazovce stále více prostoru. Vlezlá, nepřející slepice, se kterou se bohužel identifikuje polovina divaček seriálu v kategorii 40+ (přechod, krize středního věku, krize manželství) a je mimořádně populární, což znamená, že i nesmrtelná.

2. Denisa Masná

Postava, kterou někdo zapomněl v první sérii na place a ona tam oxiduje dodnes. Manželka Masného (jehož hraje vynikající Pavel Novotný), která je už dva tisíce dílů nešťastná v manželství a samozřejmě miluje Lumíra Nykla. Na její vztah s ním nás scenáristé už roky připravují a myslí si, že to nevíme. Postava sekretářky v úřadě je tou nejzbytečnější věcí v Ulici. Celá její role spočívá v tom, že v každém díle sedí za stolem a odehrává se tato etuda: Masný vyjde od Nykla řádně nasupený, ona se na něj vyčítavě podívá, aby vzápětí vyšel Nykl a ona se na něj chápavě podívala. Toto bude dělat ještě roky, i když existuje malá naděje, že Nykla podruhé nezvolí nebo že umře při manipulaci s parní mlátičkou, nebo tak něco.

3. Marta Koháková

Další trpitelka, kterou divačky milují. Autora textu brutálně irituje a dle něj na tuto otravnou, věčně deprimovanou slepici dokonale sedí parafráze staré hlášky Zdeňka Izera: „Freddie Mercury zemřel, John Lennon byl zavražděný, Marta Koháková z Ulice žije, proč?“ Postava, hraje ji Petra Jungmanová, je neskutečně afektovaná. Věčně otravuje se svou křehkou psychikou, namísto aby se přenesla přes lehkou nevěru manžela (upíchl si dítě s jinou, mladší, hezčí a zdaleka ne takovou husou), sto dílů otravuje se svou depkou a pak ještě rodinu opustí, což její odpůrci oslaví, protože se odstěhuje někam do Heřmanova Městce, ale přijde rána do zad – ona neustále jezdí zpátky na návštěvu. Nezbývá než se modlit, aby si konečně něco udělala nebo začala fetovat, no prostě aby se jí konečně stalo něco fakt strašného a ona měla důvod opruzovat se svými depkami.

4. Thea Nekonečná

Autor textu se dlouho tak na něco netěšil, jako když měla Thea dostat před 14 dny konečně kopačky od Štěpána. Kvazisympatická neurotička, která je tak kladná, až by jeden brečel. Chodí na vysokou, je samostatná, milující, starostlivá. Fujtajxl! Unylá figura s mesiášským komplexem se v životě a seriálu neustále něčemu diví, chová se naprosto naivně, nechápe základní konsekvence a v sexu musí být neskutečně nudná a bez nápadu. Jakékoli její utrpení je radostí, ale bohužel je ho hrozně málo. Ale je. A ještě bude. Protože jestli bude tak blbá a vrátí se ke Štěpánovi, kterého kopne do zadku jeho chladná Britka, tak dostane kopačky podruhé a bude trpět ještě víc. Blbé je, že její postavu má na starosti scenárista, který je zároveň jejím manželem, takže chcípnout ji v rámci rodinného rozpočtu určitě nenechá.

5. Hrihorij Lisečko (díkybohu po smrti)

Strašlivá smrt Gríši v podání Saši Minajeva byla balzámem na duši početného tábora jeho militantních nepřátel u televizních obrazovek. Depresivní, věčně smutný vopruz, který se ploužil seriálem a buď brečel, nebo láteřil nad těžkým osudem gastarbeitra. K tomu všemu by se tento altruista s lehkým autismem bohužel nejraději rozdal a každému pomáhal, takže ho četní televizní vězni olizující domácí obrazovky měli celkem rádi a Nova ho nechala depkařit v show roky. Jeho smrt byla vysvobozením a jako bonus se odehrála v plamenech, takže snad bolela. Teď se jen modlit, aby se nezačal Světlaně vracet ve snách nebo tak něco…

Související články

Další články