Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Karel Gott (zpěvák) Ivana Gottová Výměna manželek StarDance 2019

Nejnovější kauzy

Soudní poplatky se budou zvyšovat: Za rozvod zaplatíte dvojnásobek

Zdražování
Plánujete se rozvést? Tak byste si měli pospíšit, protože některá soudní řízení se budou brzy značně zdražovat. Už v polovině příštího roku budete muset hned na začátku řízení vytáhnout z peněženky mnohem více než nyní. Ministerstvo spravedlnosti totiž navrhuje zvýšení soudních poplatků. U některých o polovinu a jinde až o 100 procent.

Pokud se v blízké době chystáte k soudu, rozhodně si pospěšte. Brzy by totiž mohlo přijít citelné zvýšení řady soudních poplatků. To navrhlo ministerstvo spravedlnosti. Účastníkům by se tedy soudní řízení mělo pěkně prodražit už v polovině příštího roku.

„Poplatky se nezvedaly už devět let, mezitím se ceny všeho pohybují úplně někde jinde. Soudní poplatky už neodpovídají ekonomické realitě,“ okomentovala pro Právo ministryně spravedlnosti Marie Benešová (ANO). Návrh novely zákona už byl zaslán do připomínkového řízení.

Především se prodraží zahájení soudního řízení, u kterého bude zvýšení nejčastější. Podle ministryně však cílem návrhu není vytvořit bariéru pro přístup k soudu.

Přijde například zvýšení poplatku za rozvod, za který se nyní platí dva tisíce a po zvýšení to budou čtyři tisíce. To stejné bude u vypořádání společného majetku či zahájení řízení o určení rodičovství.

Mohlo by vás zajímat

Další články