Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Co ste hasiči Tokio 2020

Nejnovější kauzy

Soudkyně heroinové Terezy šokuje: Svoboda! Zrušila trest za pašování drog

Zdroj:
+ Dalších 70 fotografií
Nečekané
Podívá se do Česka dřív než za devět let? Pašeračka Tereza Hlůšková (22) stále věří, že trest za pašování heroinu si bude moct odsedět doma. Odvolala se a vyčkává, co bude dál. A jak to vypadá, nic není nemožné. Člověku, jenž měl jít sedět za drogy na doživotí, tento týden zrušila trest stejná soudkyně, která bude znovu posuzovat i případy Terezy!

Téměř devět let vyfasovala Tereza Hlůšková (22) za pašování drog. V lednu 2018 se pokusila z pákistánského Láhauru dostat do Irska devět kilogramů heroinu. Zadrželi ji však celníci a od té doby zná jenom tamější cely.

Rodačka z Uherského Hradiště ale doufala, že dostane nižší trest, anebo si ho aspoň bude moct odsedět v Česku. Ani jedno se zatím nekonalo, a tak se Tereza odvolala.

Zdá se, že Pákistán je země, kde jdou z extrému do extrému. Žalobce Aftab Ahmed si totiž stojí za tím, že Hlůškovou potrestali mírně, a volá po doživotí v žaláři. Zato soudkyně Alia Neelum bude asi ta hodnější, před pár dny osvobodila pašeráka, který se provinil daleko hůř než Tereza.

Pákistánec Hanif Abbasi měl sedět na doživotí, nakonec ale dostal svobodu. Do drog se zapletl už v roce 2010, kdy prodal 150 kilogramů efedrinu pašerákům. K takovému množství se dostal díky podnikání ve zdravotnictví. Těžko říct, čím soudkyni obměkčil, mříže jsou pro něj každopádně minulostí.

Odvolací soud Terezy začne až 4. září, přesto to bude rozhodně příjemnější čekání než předešlých 14 měsíců. Tentokrát totiž nejsou její šance evidentně nízké.

Související články

Další články