Trendy
Výměna manželek 2024 válka na Ukrajině Survivor 2024 Kate Middleton

Soud svěřil křesťanskou dívku do péče muslimů! Zakazují jí křížek na krku a vepřové

Soud svěřil křesťanskou dívku do péče muslimů! Zakazují jí křížek na krku a vepřové
Zdroj: profimedia.cz
Odborníci i průzkumy se shodují. Je lepší, když je dítě u pěstounů než v dětském domově. Pěstouni by ale měli pocházet ze stejného sociálního prostředí, jinak mohou nastat problémy. Potvrzuje to případ křesťanské dívky, kterou dostala do péče muslimka.

Noví rodiče jí údajně zakázali nosit na krku řetízek s křížkem a nesmí jíst ani slaninu, protože to islám zakazuje. S příběhem přišel britský list The Times. Pětiletou holčičku odebrali z neznámých důvodů jejím rodičům a jako pěstouny zvolil soud dvě muslimské rodiny, u kterých holčička strávila šest měsíců.

Její biologická matka, která má právo se s ní stýkat, zůstala vyděšena. Křtěné dívence muslimská pěstounka zakazovala na krku nosit křížek a přesvědčila ji, aby se začala učit arabsky. Také jí zakazovala pokrmy, jako například špagety carbonara, ve kterých je slanina.

Dívka údajně pláče a tvrdí, že nechce vyrůstat v rodině, kde se nemluví anglicky. Její matka uvedla, že dcera už jí řekla, že "Vánoce a Velikonoce jsou hloupé" a že "Evropanky jsou stupidní alkoholičky".

„Tohle je pětiletá bílá holčička. V téhle zemi se narodila, angličtina je jejím hlavním jazykem, miluje fotbal, má britský pas a je pokřtěná. Už tak si prožila trauma, když ji odebrali z její rodiny. Měla by vyrůstat tam, kde se bude cítit bezpečně a milovaná. Místo toho se cítí uvězněná v cizím světě,“ popisuje kamarádka biologické matky.

Podle The Times je nejasné, proč svěřil soud malou holčičku právě do těchto rodin. Londýnská část Tower Hamlets, kde žijí, je oblastí s největším podílem muslimů v Británii. Jen 24 % pěstounů v této oblasti je bílé pleti.

Britské úřady už několik let vyzývají obyvatele Londýna, aby se do pěstounského programu zapojili. Sociální pracovníci mají prioritu umisťovat děti do prostředí, které je nejpodobnější tomu, jako byl jejich původní domov. V Británii je v současné době přes 50 tisíc děti umístěných v pěstounské péči.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy