Trendy
válka na Ukrajině Survivor 2024 Iveta Bartošová Survivor 2024 - aktuálně

Soud s Cimickým pokračuje: Klíčová výpověď zdravotních sestřiček

Přítomnost novinářů mu nebyla příjemná.
Zdroj: eXtra.cz/Tomáš Martínek
+ Dalších 8 fotografií
Soud

Pokračuje soudní líčení v případu psychiatra Jana Cimického (76). Lékař je obžalován ze čtyř pohlavních zneužití a pětatřiceti případů vydírání, kterých se měl v průběhu let dopustit na pacientkách. Podle informací webu iDnes už vypovídaly dvě zdravotní sestry, další svědectví probíhají za zavřenými dveřmi.

Soud s psychiatrem Janem Cimickým pokračuje i ve čtvrtek. Soud zatím vyslechl dvě zdravotní sestry. Jedna z nich je Štěpánka Galová, která s Cimickým pracovala v ordinaci Modrá laguna od roku 2014.

„Za deset let jsem nic takového nerozpoznala nebo nezachytila, vůči mně ani pacientkám,“ řekla Galová podle iDnes na dotaz, zda si v průběhu let nevšimla nevhodného chování Cimického. „K pacientům se chová empaticky, je vstřícný k jejich problémům, má trpělivost je vyslechnout, je ochotný,“ dodala. Jí samotné si prý žádná pacientka nikdy nestěžovala. Podle Galové si Cimický v ordinaci kvůli bezpečnostním důvodům nezavíral dveře a neměl ani klíče v zámku.

Jak působil Cimický na druhou zdravotní sestru? "Je to těžké, někdy byl klidný a někdy se zase dovedl rozčílit, ne směrem k pacientům, ale když jsme něco udělali špatně, tak bylo zle. Ale bylo to jen výjimečně," uvedla podle informací Blesku.

Cimický u soudu chybí

Dále u soudu promluvila i zdravotní sestra Jana Kuncová. Nevšimla jsem si ničeho divného ve vztahu k pacientkám. Ani v léčebně jsem nic neslyšela,“ řekla.

Později se u soudu objevili i další svědci, jejich výpověď však bude neveřejná. Státní zástupkyně Martina Adámková navrhuje pro Cimického tříleté vězení a zákaz výkonu lékařské profese. Psychiatr je obviněn ze zneužití žen celkem ve 39 případech mezi lety 1979 a 2019. Cimický všechna obvinění odmítá a opět se u soudu neobjevil.

Redakce eXtra.cz se na minulém líčení ptala jeho obhájce Miroslava Kučerky, proč tomu tak je. "Důvod tuším, ale jeho rozhodnutí je skutečně svébytné," uvedl Kučerka. Je možné, že za Cimického rozhodnutím stojí zdravotní důvody. Loni v říjnu ho měla odvézt záchranka do Ústřední vojenské nemocnice. V ordinaci ho tehdy v bezvědomí našla jeho sekretářka.

Doporučené video: Vyjádření Cimického obhájce


Podle všeho se Cimický do stavu bezvědomí nedostal záměrně, ale šlo o nešťastnou náhodu. Zřejmě si naordinoval až moc prášků, které následně mohly začít působit všechny naráz.

Filip Turek se tvrdě opřel do Fialy: ODS zradila svoje voliče a on je toho absolutní příklad

Související články

Další články

Nejnovější kauzy