Trendy tagy Čauky lidi Survivor 2022 Pavel Trávníček Výměna manželek 2022 Devadesátky (seriál)

Nejnovější kauzy

Soud rozhodl, že Paroubek musí platit vyšší alimenty: Zároveň musí uhradit dluh na výživném

Jiří Paroubek promluvil!
Zdroj: eXtra.cz
+ Další 2 fotografie
Vyšší alimenty
Obvodní soud pro Prahu 5 rozhodl, že Jiří Paroubek, který prochází rozvodovým řízením, musí své manželce Petře posílat vyšší alimenty na nezletilou dceru. Namísto stávajících deseti tisíc musí nově expremiér platit 14 tisíc. Krom toho musí ještě uhradit dluh 77 tisíc korun, jež mu zvýšením alimentů vznikl.

Bývalý premiér Jiří Paroubek platil dosud na nezletilou dceru alimenty manželce Petře ve výši 10 tisíc měsíčně. Vedle toho pak přispíval zhruba čtyřmi tisícovkami na její stavební spoření a studijní připojištění.

Zvýšení alimentů

Nyní musí Paroubek posílat celkovou částku ve výši 14 tisíc, jak rozhodl Obvodní soud pro Prahu 5. Manželka se sama rozhodne, jak s penězi pro dítě naloží. "Za přiměřené výživné odpovídající zákonným hlediskům považuje soud výživné ve výši 14 000 korun měsíčně," rozhodla samosoudkyně Irena Bartoníčková začátkem června.

Nepravomocný rozsudek nyní soud poskytl na základě informačního zákona. "Otec má povinnost platit výživné k rukám matky ve stanovené výši, aniž by mohl jednostranně rozhodovat o plnění výživného jiným způsobem," doplnila soudkyně.

Kvůli zvýšeným alimentům vznikl Paroubkovi dluh, který musí doplatit. Zpětně za každý měsíc je to 4 tisíce korun, což dohromady od 23. října 2018 do konce května 2020 čítá 77 tisíc korun. Paroubek musí dlužnou částku hradit od srpna. Měsíčně bude dluh hradit v dvoutisícových splátkách. "Pokud se opozdí, stane se dluh splatným najednou," uvedla soudkyně.

Související články

Další články