Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek Výměna manželek 2022 válka na Ukrajině MS v hokeji 2022

Soud rozhodl: Expremiér Petr Nečas a Jana Nagyová jsou pro nedostatek důkazů nevinní

Soud rozhodl: Expremiér Petr Nečas a Jana Nagyová jsou pro nedostatek důkazů nevinní
Zdroj: Profimedia.cz
rozhodnuto
Ve čtvrtek soud rozhodl o tom, že expremiér Petr Nečas (55) a jeho manželka Jana Nagyová (56) jsou nevinní. Kromě manželů Nečasových soud zprostil viny také bývalého náměstka ministra zemědělství Romana Bočka (51). V současné době rozsudek není pravomocný.

Bývalý premiér Petr Nečas a jeho manželka Jana Nagyová byli obžalovaná z toho, že v roce 2012 slíbili poslancům Marku Šnajdrovi, Petru Tluchořovi a Ivanu Fuksovi velmi dobré funkce pod podmínkou, že se vzdají mandátu a nechají projít vládní daňový balíček, se kterým původně nesouhlasili.

Obvodní soud pro Prahu 1 ve čtvrtek rozhodl, že jsou oba partneři nevinní. Soud rozhodl, že odposlechy Nečase a Nagyové jsou nezákonné a nepovolil jejich přehrání. Kauza tzv. trafik přispěla v roce 2013 k pádu Nečasovy vlády.

Po schválení balíčku dostal Ivan Fuksa místo v představenstvu Českého Aeroholdingu a Marek Šnajdr post předsedy dozorčí rady Čepra.

"Soud za situace, kdy nepovolil odposlechy, nemá podmínky pro rozhodnutí o vině a trestu. Navrhl jsem obnovit dokazování, pokračovat přehráním odposlechů a po nich by se musely opakovat některé svědecké výpovědi," řekl Tn.cz státní zástupce Rostislav Bajger.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy