Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Karel Gott (zpěvák) StarDance 2019 Extra Host (pořad) sametová revoluce

Nejnovější kauzy

Děti se bojí krutého otce: Princezna Hajá a dubajský šejk Al Maktúm jsou ve válce

+ Další 2 fotografie
Soudní boj
Princezna Hajá (45) a její manžel, dubajský vládce Muhammad bin Rašíd Al Maktúm (70), jsou ve válce. Hajá uprchla do Evropy a chce rozvod. Možná půjde o rozvod desetiletí už jen kvůli tomu, jaká právnická esa si každý z páru najal. Jordánská princezna zahájila bitvu o děti.

Princezna Hajá bint al-Husajn zahájila soudní bitvu proti mocnému manželovi, kterému utekla i s dětmi do Velké Británie. Její manžel je premiér Spojených arabských emirátů a dubajský emír Muhammad bin Rašíd Al Maktúm. Hajá před ním utekla, protože se bála nejen o vlastní život, ale také o život dětí. Děti se otce bojí jako čert kříže a považují ho za nejkrutějšího člověka na světě. Hajá se dozvěděla pravdu o manželových straších dcerách z předchozího svazku. Obě se pokoušely uprchnout, ale otec jejich plán odhalil a obě zavřel do domácího vězení. „Mučili mě a mlátili mě. Řekli, že jim to poručil můj otec, mlátit mě, dokud mě nezabijí,“ uvedla dcera Latífa. „Je to ten nejkrutější člověk na světě. Je to ztělesněné zlo.“

Princeznu Hajá to vyděsilo, tak naplánovala vlastní útěk, poté zahájila soudní proces, ve kterém usiluje, aby jí byly děti Džalíla (11) a syn Zajíd (7) svěřeny do plné péče. Rozhodně půjde o nejsledovanější soud roku. Oba manželé si najali skvělé právníky, kteří se zaměřují na rodinné právo.

Jordánskou princeznu bude zastupovat Fiona Shackletonová. Ta několikrát v minulosti zastupovala britskou královskou rodinu a její nejznámější případ byl rozvod prince Charleseprinceznou Dianou. Fiona tehdy stála na straně Charlese.

Ani dubajský vládce nenechal nic náhodě a najal si právnické eso. Helen Wardová stála například po boku Guye Ritchieho, když se rozváděl se zpěvačkou Madonnou. Al Maktúm chce urychlený návrat dětí do vlastní péče. Emír také chce, aby do případu nešťourali novináři, bude zřejmě požadovat, aby média nemohla o soudu naplno informovat.

Mohlo by vás zajímat

Další články