Všelijak skončily pro tuzemské celebrity komunální a senátní volby, které vyvrcholily včera odpoledne.

Majstrštyk se povedl herečce Daně Batulkové, která z nevolitelného pátého místa za Hnutí pro Prahu v pražských Kolodějích díky preferenčním hlasům „skočila“ na prvním místě a stala se zastupitelkou, stejně jako divoká matka Agáty Prachařové, dříve Hanychové a tutově zase jednou Hanychové, Veronika Žilková, která bude úřadovat v Suchdole, kde uspěla za hnutí ANO svého aktuálního guru a živitele rodiny Andreje Babiše.

Agátin nevlastní bratr Matěj Stropnický se možná stane starostou Prahy 3, neb vyhrál s trojkoalicí na Žižkově a v okolí, modelčin otočím je souběžně ministrem obrany.

Bodoval i skifař Ondřej Synek, který se prokousal na radnici Brandýsa nad Labem z jedenáctého místa hnutí Podpora občanů.

Do zastupitelstva v Ústí nad Labem se dostal boxer Lukáš Konečný. Bývalý desetibojař a kontroverzní šíbr Robert Změlík se dostal do zastupitelstva Hostivice, kde má na zámku sídlo svých firem – v barvách Babišova ANO.

Žokej Josef Váňa usedne do zastupitelstva Chýně. V Nižboru bude zastupitelem lidu po čtyři roky herec Tomáš Hanák, ve Velké Dobré nedaleko Prahy zabodoval muzikant a moderátor Krásných ztrát Michal Prokop, Slaný si do zastupitelstva zvolil moderátora Standu Berkovce, mandát obhájil v Řeporyjích náš šéfredaktor Pavel Novotný.

Starostkou v Sadské se po vítězství může stát moderátorka Eva Jurinová.

A teď poražení.

V Jablonci neuspěla akrobatická lyžařka Nikola Sudová, smutno je i u Heidi Janků (Pro Prahu), která kandidovala v Uhříněvsi. Vyhořel Filip Renč kandidující v Praze 8.

Doslova facku dostala Alice Bendová, která neprošla ve Zbuzanech, malé vesničce za hlavním městem. Fiaskem se dá nazvat jak výsledek horníka Emila Zajace v boji o pražský magistrát, tak poslední místo pro DJ Uwu v senátních volbách na Praze 9.