Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině MasterChef Česko 2022 MS ve fotbale 2022

Souboj vánočních stromků: Které město má ten nejhezčí? Nejvíc si fandí Brno

V Brně se letos nebáli barev.
Zdroj: archiv
+ Dalších 9 fotografií
vánoce
Jako první byl letos rozsvícen stromek v Brně, a to už 23. listopadu. Další města na sebe nenechala dlouho čekat, a tak se teď obyvatelé České republiky mohou těšit z krás, jaké vánoční výzdoba měst i vesnic nabízí. Jaké město v letošním roce disponuje tím nejkrásnějším stromkem?

Výzdoba se letos nepochybně zdařila téměř ve všech větších městech republiky, nejkrásnější stromek ale může být jen jeden. Přinesli jsme vám fotky ze čtyř měst - Praha, Brno, Ostrava a Rakovník. Jaký stromek je podle vás ten nejhezčí?

O výzdobě v Ostravě rozhodli lidé

V Ostravě se vánoční strom rozsvítil v sobotu 1. prosince přesně v 18 hodin na Prokešově náměstí. Stromek byl rozsvícen v rámci "andělské show", kdy se nad hlavami návštěvníků ve výšce 30 metrů vznášeli andělé, kteří rozsvítili vánoční strom i sváteční výzdobu na náměstí.

Vánoční výzdobu si obyvatelé města vybrali v internetové anketě. Celkem na ni bylo použito 3,7 kilometru světelných řetězů se 44 tisíci diodami. Umělý desetimetrový vánoční strom zdobí 250 koulí a řetěz dlouhý 600 metrů. Prokešovo náměstí a radnici bude vánoční strom zdobit až do 6. ledna.

Do Prahy přijel dvaadvacetimetrový smrk

Strom, který se letos stal symbolem adventu v hlavním městě, pochází z obce Rynoltice v Libereckém kraji. Jedná se o smrk ztepilý, měří 22 metrů a na soukromém pozemku rostl 61 let. Organizátoři ho vybrali z téměř tří desítek stromů, jež doporučila veřejnost. Majitel se rozhodl strom darovat kvůli jeho výšce.

Pražské adventní trhy se letos nesou v duchu pohádky Tři oříšky pro Popelku. Smrk je laděn do zlato-modrých barev a na špičce je ozdoben zlatou kometou.

Brno bylo v rozsvícení první

V Brně se na náměstí Svobody rozsvítil strom už 23. listopadu. Brněnské Vánoce letos navíc, na rozdíl od ostatních adventních trhů, s adventem nekončí, ale pokračují i o svátcích a po nich. Brňané i přespolní si je tedy mohou v klidu užít po skončení vánočního shonu. Potrvají až do 28. prosince.

Přesně v 17 hodin se rozzářil téměř patnáct metrů vysoký smrk v pestrých barvách, kterým vévodí velké červené koule. Vánoční stromek na náměstí Svobody přivezl povoz tažený dvěma koňmi. Původně byla vybraná jedle obrovská, ale kvůli jejímu prosychání ji nahradil smrk ztepilý, který byl na náměstí v Brně i loni.

Rakovnický stromek rozsvítily děti

V nejmenším městě z celého seznamu se rozsvícení vánočních dekorací neslo v duchu dětské radosti. Program jich byl totiž plný - své vystoupení předvedly děti ze dvou mateřských školek a pěvecký sbor jedné z místních základních škol.

Stromeček se rozzářil v barvách zlaté a modré, kromě něj se ale rozsvítily i okrasné keře lemující náměstí a samozřejmě i samotná radnice. Už jen z fotek je cítit vánoční atmosféra.

Slečna, co leze po čtyřech a štěká jako pejsek: Kafuu prozradila, jak tento virální trhák vznikal

Související články

Další články

Nejnovější kauzy