Trendy tagy Čauky lidi Survivor 2022 Pavel Trávníček Výměna manželek 2022 Devadesátky (seriál)

Nejnovější kauzy

Souboj na talíři rozhodly rodiny tří šéfkuchařů: Kulinářská show má překvapivého vítěze

Kuchařské trio si skvěle sedlo i v tomto pořadu.
Zdroj: Se souhlasem TV Nova
+ Další 4 fotografie
Show

Šéfkuchaři Jan Punčochář, Radek Kašpárek a Přemek Forejt vyrazili v show Souboj na talíři na TV Nova na svůj poslední výlet. Na závěr se rozhodli, že připraví tříchodovou večeři pro svoje nejbližší, přičemž každý připravil jeden chod. Byly to právě rodiny známých šéfkuchařů, které tentokrát rozhodly o vítězi.

Závěr kulinářského pořadu Souboj na talíři měl pro hlavní aktéry speciální nádech. Jan Punčochář, Radek Kašpárek a Přemek Forejt si totiž jako porotu pozvali své nejbližší. Právě partnerky a děti měly rozhodnout, kdo poslední souboj vyhraje.

Při rozlosování se rozhodlo, že předkrm připraví Kašpárek, hlavní chod Punčochář a dezert doručí Forejt. Vzhledem k tomu, že v době natáčení už pomalu začínal podzim, téma večeře bylo jasné. "Já to vidím na krásné tříchodové podzimní menu," navrhl Kašpárek, který si pro předkrm vybral jako surovinu mléčné výrobky. Punčochář hned přispěchal s nápadem, že připraví zvěřinu a Forejt si zvolil pro dezert jablka.

Nahánění poníka

Kuchaři vyrazili na farmu pro suroviny, které Kašpárek potřeboval na přípravu pokrmu. Forejt toho využil, aby si na tamní zahrádce natrhal jedlé květy pro svůj dezert, ale nakonec utíkal s nohama na ramenou. Vystartovaly po něm domácí husy, a tak naskakoval do auta oknem a pomalu za jízdy. Cesta za jablky pak trojici zavedla na polní cestu, kde ale píchli pneumatiku. Zatímco ji Kašpárek vyměňoval, Forejt s Punčochářem došli pro potřebné ovoce. Dobrodružství za jeden díl zažili víc než dost a nakonec došlo i na očekávané vaření.

Problém nastal hned na začátku kulinářského souboje. Forejt snědl Kašpárkovi sýry, které si připravil na předkrm. Okamžitě byl oheň na střeše a majitel restaurace Field s michelinskou hvězdou musel improvizovat. Nezapomněl se ale svému kamarádovi pomstít, a tak mu koš s jablky přivázal na poníka, kterého musel Forejt nahánět po louce. To se mu nakonec za přispění Punčocháře povedlo. Tříchodová večeře byla vzápětí hotová.

Lístky propadly peklu

Šéfkuchaři na závěr zasedli ke stolu se svými partnerkami a dětmi. Jako první se podávala Kašpárkova dýňová polévka, následovala Punčochářova srnčí svíčková na smetaně spolu se srnčím závinem a jako dezert přišla sladká tečka v podobě plněného jablka a vanilkové panna cotty. Přišel čas zúčtování a rodinná porota musela napsat jméno svého favorita na papírek. "Kluci, vždyť to musí mít hezký konec. Nedá se říct, kdo z nás je lepší," řekl Punčochář. "Já bych to nechal propadnout peklu," přitakal Kašpárek, a tak papírky spálili a vítězi se stali všichni tři.

Související články

Další články