Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 StarDance 2021 Česko Slovensko má talent 2021

Nejnovější kauzy

Souboj modrých a červených: Soutěžící v MasterChef Česko potrápila kraví mapa

Porota opět ve stejném složení.
Zdroj: Se souhlasem TV Nova
+ Další fotografie
MasterChef

Máme za sebou další napínavý díl oblíbené kulinářské show MasterChef Česko 2021. Tentokrát se soutěžící ocitli v restauraci Čestr. Osm bojovníků se rozdělilo do dvou skupin a zabojovalo o přežití. Který tým výzvu vyhrál a nezúčastní se tak další vyřazovací výzvy? 

Osm soutěžících se vydalo vařit do profesionální kuchyně. Jejich menu, inspirované restaurací Čestr, tentokrát hodnotily osobnosti z české gastronomie. Své pokrmy tak vyzkoušeli na food blogerech a food kriticích.

Hlavní výzvě však předcházely dvě menší, ve kterých mohli soutěžící získat čas na přípravu jídla. O rozložení týmu si rozhodli sami soutěžící. V Paolově červeném týmu byli Jitka, Besky a Kuba. Modrému týmu, složenému z Giviho, Petry, Kiki a Zdeňka, šéfoval právě muzikant Givi.

Hra na výčepního a kraví mapa

První menší výzvou bylo správné natočení piva. Každý měl pouze jeden pokus. Napětí by se mezi týmy dalo krájet. Nejlepší však může být jen jeden a tím se stal Paolo. Pro svůj tým získal 10 minut navíc.

Druhá výzva byla o znalostech masa. Kuba a Givi museli přiřadit správnou část masa na mapu krávy. „Říkal jsem si, že to tam nějak nabombím a nějak to vyjde,“ prohlásil se smíchem Kuba. Naopak Givi na to šel systematicky a každý kousek si pečlivě promýšlel. A vyplatilo se. Givi pro svůj tým získal krásných 15 minut.

Hlavní výzva

Oba týmy měly vcelku podobné menu. Kapitáni rozdali úkoly a šli naporcovat maso do mrazírny. V modrém týmu bez Giviho začal panovat chaos. Petra jako vždy nezapomněla panikařit svým roztomilým způsobem. Na druhou stranu se ujala vedení v kuchyni a šlo jí to skvěle, lépe než Givimu. „Potvrdilo se to, že nejsem dost autoritativní a průbojný,“ smutnil mladý muzikant.

Ze začátku se do potíží dostal i červený tým, který zápasil s přetékající smetanou. Paolo však svůj tým dokázal podržet a choval se jako opravdový kapitán. Dostal dokonce i pochvalu od porotce Radka Kašpárka.

Hosté si pochutnali a ihned po večeři vyřkli verdikt. Dnešní díl vyhrál modrý tým rozdílem 12 ku čtyřem. „Mám velkou radost. Byli jsme outsideři a vyhráli jsme,“ prohlásil Zdeněk. V dalším kole se tak Giviho parta vyhne vyřazovací výzvě.

Související články

Další články