Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Výměna manželek 2021 Český lev 2021

Nejnovější kauzy

Souboj českých a finských Černých vdov: Které se vám líbí víc? GALERIE

Zdroj: TV Prima
+ Dalších 42 fotografií
Sexy vdovy
Seriál Černé vdovy má své kořeny ve Finsku. “Mustat Lesket”, jak zní originální název krimiseriálu, má ve své původní zemi velkou oblibu a dočkal se i druhé série. Jak moc si jsou hlavní finské představitelky podobné s těmi česko-slovenskými?

Jak už jsme vás informovali, námět k seriálu Černé vdovy pochází z Finska. Tam ztvárnily naštvané manželky tři finské herečky: Pihla Viitala, Wanda Agnieszka Dubiel a Malla Malmivaara. Co jsou zač tyto herečky s pro nás exotickými jmény a jsou něčím podobné svým českým představitelkám?

Pihla Viitala a Jana Plodková

Zatímco v české verzi je hlavou a iniciátorem celé vraždící akce Jitka Čvančarová, v té původní to padlo na ramena Pihly Viitala, známé finské herečky, režisérky a scenáristky. Herečka má sedmiletou dceru Astrid, je rozvedená a žije s přítelem Alexanderem Schimpfem, jehož kořeny sahají až do Kazachstánu a Německa. Dnes žije rodina v Helsinkách. Herecká profese ji zavedla i do Řecka.

K roli v seriálu Mustat Lesket se dostala herečka náhodou, když ji producent potkal v jedné kavárně a pozval na konkurz. Zajímavostí je, že v seriálu hrála dceru, tedy malou Lízu, skutečná dcera druhé vdovy Mally Malmivaara. Jana Plodková (37), pro jejíž postavu je předlohou právě Pihla, je zatím bezdětná a ač už dlouho randí s optikem Filipem Žilkou, je stále svobodná.

Wanda Agnieszka Dubiel a Jitka Čvančarová

Wanda je uznávaná finská herečka a právě když se rozhodla odejít z divadelního angažmá na volnou nohu, objevila se nabídka na seriál. Wanda je po otci, jazzovém muzikantovi, Polka a po matce Finka, polsky ale prý neumí ani slovo. Se svými hereckými kolegyněmi se při natáčení spřátelila natolik, že prý okamžitě, jak přišly na plac, poznaly, která ráno vstala se špatnou nebo s dobrou náladou. Anebo se beze slov dokážou sladit v oblečení tak, že nevěří vlastním očím.

Herečka žije s přítelem a třemi psy v Helsinkách. Oproti tomu Jitka Čvančarová (40) má manžela a dvě děti. Také musíme uznat, že Jitka je více sexy vdova než její finská předloha.

Malla Malmivaara a Lucia Siposová

Malla si zahrála třicetiletou Kirsi se všemi krizemi na světě a které uniká realita života, jak tvrdí. Dokonce než začala natáčet seriál, domluvila si schůzku s režisérem a kostýmním návrhářem, aby přednesla své návrhy o tom, jak by se její postava měla oblékat. Malla je matkou patnáctileté dcery Oslan, kterou prý všichni, kdo je neznají, považují za její mladší sestru.

Kromě herectví je Malla známá i jako zpěvačka vystupující pod pseudonymem Belle Who. Hudební talent zdědila po otci Juhym Malmivaarym, který je známý finský violoncellista. Věnuje se baletu a lukostřelbě. V české verzi Mallu zastupuje temperamentní Slovenka Lucia Siposová (38). Na rozdíl od Mally je i v téměř 40 letech svobodná a bezdětná.

Související články

Další články