Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Vít Starý koronavirus Počasí Extra Host (pořad)

Nejnovější kauzy

Sotva roční Mireček prohrál boj s vážnou nemocí: Matka z jeho smrti viní lékaře

strašné
Jen těžko si lze představit, v jaké situaci se ocitla paní Marcela (40), která před pár dny naposledy viděla svého jedenáctiměsíčního chlapečka. Malý Mireček zemřel v nemocnici poté, co ho od narození provázely vážné zdravotní komplikace. Matka však viní ze zhoršení zdravotního stavu svého syna lékaře a také si stěžovala na přístup nemocničního personálu pár hodin před Mirečkovou smrtí.

Dlouhé měsíce paní Marcela statečně bojovala o život svého syna Mirečka. Ten se narodil letos na Nový rok ve 27. týdnu v nemocnici Nové Zámky na Slovensku. Předčasně narozený chlapec vážil 1180 gramů a měřil 37 cm. I přesto se ale narodil zdravý. Komplikace nastaly ve chvíli, kdy začali lékaři dávat Mirečkovi umělé mateřské mléko, paní Marcela vlastní neměla. „Bohužel jsem ze stresu kolem jeho narození neměla mlíčko, a tak mu začali dávat umělé,“ vysvětlila matka.

V té chvíli došlo podle ní k pochybení, protože i odborníci tvrdí, že u nedonošených dětí by se mělo preferovat podávání dárcovského mateřského mléka. „Jelikož to snižuje riziko nepřijetí a komplikací s trávením na minimum,“ doplnila Marcela.

Už 11. den po Mirečkově narození lékaři informovali matku, že je její syn ve vážném stavu. Ještě v ten den ho převezli do Dětské nemocnice v Bratislavě. Tam malé miminko ihned začali operovat a paní Marcele řekli, že je štěstí, že Mireček vůbec přežil.

Chlapečkovi byla diagnostikovaná nekrotizující enterokolitida. „Lékaři mi dali najevo, že malý nemá šanci na vyléčení. Proto jsem začala obvolávat zahraniční kliniky, které by mého syna uměly zachránit. Už jsem byla domluvená s francouzskou klinikou, už jsem zařizovala papíry na převoz.“

Paní Marcela si stěžovala na přístup lékařů v celém průběhu léčby Mirečka. „Mladá lékařka na mě vyběhla, že můj syn je časovaná bomba a jestli chci, aby měl malý 30 operací, když jsem odmítla paliativní péči,“ popsala negativní zkušenost s lékaři zoufalá maminka.

Zvrat nastal minulý pátek. „Přednosta mi oznámil, že Mireček umírá, že má jeden dva dny. Řekl mi, že selhali. Celou noc jsem čekala před ARO, ale k synovi mě nepustili. Až v sobotu ráno v 8:30. Jako by tušil, že mám ten den narozeniny, i když byl velmi slabý a neměl sílu. Nikdy jim neodpustím tu nehumánnost, nelidskost, arogantnost a hyenismus odepřít matce být s umírajícím dítětem. Nemohla jsem trávit s Mirečkem jeho poslední hodiny,“ podotkla zdrcená paní Marcela.

Nemocnice však nehumánní přístup odmítá a tvrdí úplný opak. „Ne, to není pravda, naopak, jsme s matkou ve stálém kontaktu a už dlouhé týdny se jí i jejímu děťátku snažíme pomoci,“ reagoval Národní ústav dětských nemocí." Matka však trvá na svém.

Související články

Další články