Trendy tagy Karel Gott (zpěvák) Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020

Nejnovější kauzy

SOS vzkaz na šatech od šicích „otroků“ z Bangladéše! Tohle vám otevře oči!

Jeden dělník propašoval svůj vzkaz.
Zdroj: twitter

těžkých pracovních podmínkách v zemích třetího světa se pouze diskutuje, ale teď tu máme hmatatelný důkaz, že život takového dělníka není žádný med. Na šatech z velmi známého obchodního řetězce Primark se objevil vzkaz, který měl nejspíše obchodníkům otevřít oči.

Rebecca Gallagher (25) byla velmi šokovaná, když na svých šatech za 10 liber našla vzkaz od dělníka, který její šaty ušil.

„Nucen pracovat vyčerpávající hodiny,“ napsal lámanou angličtinou dělník z Bangladéše, kde se šije většina oblečení a kde jsou dělníci nuceni pracovat až 19 hodin za zhruba 60 Kč.

Tohle ale není jediný vzkaz, který se našel. Další se objevil na tílku, které si koupila další dívka jménem Rebecca Jones (21), a ten zněl „degradující pracovní podmínky“.

Mluvčí obchodu teď žádají zákazníky, kteří našli nějaký podobný vzkaz, aby o něm informovali vedení obchodu. „Byli bychom vděční, kdyby nám zákazník šaty vrátil a my bychom mohli ověřit autenticitu vzkazů,“ vyjádřil se mluvčí obchodu.

Nicméně obchod je teď pod palbou ochránců lidských práv, kteří se domnívají, že Primark vykořisťuje své zahraniční pracovníky.

Primark navíc byl jednou ze značek, které šily v továrně Rana Plaze v Bangladéši, která se zhroutila v roce 2013 a zabila více než 1100 lidí.

Související články

Další články