Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 Volby 2021 StarDance 2021

Nejnovější kauzy

Sopka na Kanárech: České celebrity, které se na výbuch mrchy mohou dívat z okna

Zdroj: Se souhlasem Alice Bendové.
+ Dalších 5 fotografií
STRACH

Seismologové bijí na poplach, sopka Teneguía na ostrově La Palma, který je součástí Kanárských ostrovů, v nejbližších dnech či týdnech hrozí výbuchem a ohrožením desítek tisíc obyvatel. Jak jsou na tom české celebrity, které na Kanárech bydlí?

Sopka Teneguía hrozí výbuchem

Sopka se probouzí k životu: od 11. září o sobě dala vědět 4,2 tisíci seismických otřesů. A situace se podle všeho bude dál zhoršovat. Už byl proto vyhlášen druhý nejvyšší stupeň pohotovosti a úřady instruovaly občany, aby měly připraveno všechno pro evakuaci.

Při posledním výbuchu sopečného obra v roce 1971 byla lávou a sopečným popelem pokrytá velká část jihu ostrova. Ten se pak stal přírodní památkou a vyhledávaným cílem turistů.

České hvězdy na Kanárech

Jak jsou na tom známé české osobnosti, které Kanárské ostrovy rády navštěvují? Většina sleduje zprávy s obavami, protože sopky jsou tam na více místech a nikdy nejprve nevědí, kterého ostrova se aktuální sopečná aktivita týká. Na nedalekém Tenerife má dům hitmaker Michal David, ten je ale nyní v Česku.

Pořídil si tam vilku, v níž má velký obývák, bar, kuchyň, jídelnu pro šest lidí, řadu ložnic, venkovní posezení s bazénem i nahrávací studio.

Alice Bendová se vyděsila

Stejně jako další majitelka tamní nemovitosti, Alice Bendová, která bydlí v apartmánu.

„Teď mi to posílala kamarádka. Trochu jsem se lekla, že jde o tu ‚naši‘ sopku na Tenerife (Pico de Teide – pozn. red.). Ale na La Palmu vidíme krásně z terasy našeho bytu,“ řekla eXtra.cz oblíbená herečka. Oba ostrovy od sebe dělí vzdálenost přes sto kilometrů.

Sopky jsou mrchy

„La Palma je krásná a je pravda, že není pro lenochy. Ale to ani Tenerife. Nás nebaví se válet a lítáme všude, kde se dá. Ohledně té sopky jsem viděla přímo i kanárské televizní zprávy. Jestli to bouchne, nebude to úplně dobré. Jsou to holt činné mrchy,“ chápe Alice Bendová.

„Na ostrově La Palma má dům plno lidí, které známe. Většinou jsou to ale cizinci. Z Čechů o nikom nevím,“ dodala.

Další české hvězdy

Na místo pravidelně jezdí například i Zuzana Belohorcová, která tam přesidluje i svou a manželovu realitní firmu a momentálně na Tenerife také pobývá s dětmi, dále Mahulena Bočanová, Petr Suchoň s manželkou Klárou Koukalovou, Aneta Chovanová alias A.N.D.U.L.A, Xindl X či Simona Krainová.

Související články

Další články