Trendy
válka na Ukrajině Olympiáda v Paříži Petr Pavel kauza Kramný

Sophia Osako je nejmladší finalistkou Miss ČR: Exotická kráska vnímá svůj věk jako výhodu

+ Dalších 10 fotografií

Sophia Maria Osako je nejmladší finalistkou letošního ročníku soutěže krásy Miss Czech Republic 2023. O titul a korunku krásy se uchází v pouhých osmnácti letech a svůj věk vnímá spíše jako výhodu. Exotická kráska, jejíž kořeny sahají do Japonska, nám o sobě více prozradila v rozhovoru, který naší redakci poskytla během zahraničního soustředění v SAE. Jak to má Sophia se vztahy a co ji přimělo k podání přihlášky? 

Jednou z jedenácti finalistek prestižní soutěže krásy Miss Czech Republic 2023 pod vedením Taťány Makarenko je i osmnáctiletá Sophia Maria Osako. Ta je ze všech finalistek vůbec nejmladší dívkou ucházející se o titul Miss a korunku krásy.

„Z jedné strany to je výhoda, z druhé není. Mám výhodu, že jsem mladá, mohu dělat, co chci, a jsem na začátku života. Ostatní dívky mají už práci nebo chlapa, už vědí, co chtějí. Já teď odmaturovala a začíná mi život, Miss je pro mě start,“ rozpovídala se nádherná Sophia v rozhovoru pro eXtra.cz během zahraničního soustředění, které se konalo v únoru ve Spojených arabských emirátech.

S modelingem má bohaté zkušenosti

Pro Sophii není svět modelingu žádnou novinkou, má s ním zkušenosti od svých čtrnácti let. „S modelingem jsem začala, když mi bylo čtrnáct, od šestnácti jsem pak létala do Japonska a Tokia na focení,“ rozpovídala se v rozhovoru, který si můžete přehrát v náhledovém videu.

K přihlášení do soutěže krásy ji přiměla její maminka. „Babička si tehdy přála, ať se tam přihlásí mamka, jenže ona na to neměla výšku. Já jsem o něco vyšší než ona. Mamka mě proto přiměla, ať se přihlásím já. Babička už není mezi námi, doufám, že se na mě kouká z nebe a je na mě pyšná,“ objasnila. Sen má nyní na dosah ruky. Velké finále se koná již 13.5. ve Foru Karlín.

Exotické kořeny

Exoticky vypadající kráska je napůl Češka a napůl Japonka, velkou výhodou je pro ni znalost jazyků. Dokonale hovoří nejen japonsky, ale i anglicky a češtinu se nyní intenzivně učí.

Sophie žije v Praze, kde studuje politické vědy. V budoucnu by si přála pracovat jako velvyslankyně České republiky v Japonsku. V Miss Czech Republic soutěží pod číslem 5 a její úchvatné snímky si můžete prohlédnout nejen v galerii, ale i na jejích sociálních sítích, kde je velmi aktivní.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy