Trendy tagy Karel Gott (zpěvák) Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020

Nejnovější kauzy

Sophia Loren slaví 84. narozeniny: S krásnou Italkou se osud nemazlil, dvakrát po sobě potratila

Sophia Loren dnes sfoukne 84 svíček.
Zdroj: facebook.com
+ Další 2 fotografie
Krásná a temperamentní Sophia Loren, která se v šedesátých letech dvacátého století stala světovou hvězdou a sexsymbolem, dnes slaví své již 84. narozeniny. Její cesta ke slávě nebyla úplně jednoduchá a tak trochu připomíná filmový scénář. Jak se půvabná Italka dostala až na vrchol?

Sophia Loren je právem označována za jednu z nejkrásnějších žen světa. Kromě obdivu, uznání a úspěchu zakusila ale i pořádně trpkou příchuť života. Její start totiž nebyl vůbec růžový.

Narodila se jako Sofia Villani Scicolone do chudých poměrů v rybářské vesnici poblíž Neapole. Protože byla nemanželským dítětem a byla podvyživená, lidé ve vesnici jí pohrdali. Sophia často navštěvovala kino, kde alespoň na chvíli unikala od reality. A tam se také rozhodla stát se herečkou. Za svým snem šla tvrdě – dělala stážistku ve filmových ateliérech, studovala si různé role a přivydělávala si také jako modelka.

Na soutěži Miss Řím, kde se umístila na druhém místě, si jí všiml producent Carlo Ponti. Dali se dohromady a Ponti mladé krásce snášel modré z nebe. Zaplatil jí herecké kurzy a také pro ni vymyslel pseudonym Loren. Sophia se poměrně rychle rozhodla, že odjede do Ameriky. Tam se učila od velikánů, jako byl Frank Sinatra či Cary Grant.

Skutečnou hvězdou se ale stala až po návratu domů, kdy zazářila ve filmech jako je Pýcha a vášeň, Horalka, Manželství po italsku či Zvláštní den. Stala se držitelkou mnoha filmových ocenění a svět jí padal k nohám. V soukromí ale zas tak šťastná nebyla.

Moc toužila po dětech, ale dvakrát potratila. První potrat prodělala po natáčení v Miláně. Ve výtahu omdlela a museli ji odvézt do nemocnice. „Moje nejbolestivější vzpomínky na tu noc byly pohrdavé pohledy na tvářích sester, jeptišek. Zdálo se, že mě všechny obviňují. Stejně jako zbytek světa věděly, že jsem nebyla provdána za svého partnera, filmového producenta Carla Pontiho. Jeho první manželství se rozpadlo před lety, ale rozvod nebyl v Itálii ještě platný. Samozřejmě jeptišky o tom věděly, ale nevěděly nic o mně, mých touhách a obavách. Byly necitlivé, nelidské, bez citu. Potratila jsem,“ píše Loren ve svých pamětech. Traumatický zážitek se opakoval o čtyři roky později. V té době ani nehrála, ale jako žena na rizikovém těhotenství jen ležela v posteli. Bohužel ani tehdy to nevyšlo. S bolestmi přišla do nemocnice, kde ji údajně lékaři odbyli. Potratila podruhé.

Nicméně potřetí se zadařilo. Herečka vyhledala odborníka, který zjistil, že má málo hormonu estrogenu. Po nějaké době se dočkala dvou vytoužených potomků – Carla a Edoarda.

Co se týká hereččiny osobnosti, kolují o ní zvěsti, že je velmi hamižná a lakomá. Dokonce si prý nechává platit účast na charitativních akcích. Zda jsou ale tyto informace založeny na pravdě, není jisté.

Související články

Další články