Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek Výměna manželek 2022 válka na Ukrajině MS v hokeji 2022

Sophia Loren má 87 let: Z "párátka" vyrostla kráska. Takhle dnes legendární herečka vypadá

Sophia Loren byla velmi žádanou ženou.
Zdroj: Profimedia, koláž eXtra.cz
+ Dalších 5 fotografií
NAROZENINY

Italská filmová hvězda Sophia Loren slaví 87. narozeniny. V dobách své největší slávy byla považována za sexsymbol, ovšem i nyní vypadá perfektně. V jejích filmových stopách se vydal i jeden z jejích synů, který svou mámu několikrát obsadil do filmu.

Italská herečka Sophia Loren, vlastním jménem Sofia Villani Scicolone, se narodila do poměrně chudých poměrů. Byla nemanželským dítětem a vinou své vychrtlé postavy si vysloužila přezdívku párátko.

Modelka Sophia Loren

Od reality často utíkala do biografu, kde snila o kariéře herečky. Nechtěla ale zůstat jen u snu, a tak šla tvrdě za svým cílem. Začala dělat stážistku ve filmových ateliérech, studovala role a přivydělávala si i jako modelka.

Sophia Loren se zúčastnila mnoha soutěží krásy, ve kterých vynikala, ovšem nikdy neskončila první. Mohl za to její obličej, který zdobí výrazný nos i rty. Dokonce jí byla nabídnuta plastika, Sophia byla však na svůj vzhled hrdá a nechtěla ho podrobit žádné změně.

Poté, co se účastnila soutěže Miss Řím, kde skončila druhá, si jí všiml producent Carlo Ponti. Z jejich spolupráce se ale vyklubalo něco víc a oni začali tvořit pár.

Sophii s Carlem začala její vysněná filmová kariéra. Ponti zaplatil své lásce herecké kurzy i cestu do Ameriky, kde se začínající herečka mohla učit od takových velikánů, jako byl zpěvák a herec Frank Sinatra či Cary Grant.

Sophia Loren ve filmu

Nejšťastnější byla ale doma v Itálii, kde také zazářila ve filmech Pýcha a vášeň, Horalka, Manželství po italsku nebo ve Zvláštním dnu. Z holky, která to zkoušela v modelingu, se najednou stala herečka, které ležel u nohou filmový svět. Jejím filmovým partnerem byl velmi často Marcello Mastroianni.

Sophia Loren sbírala jedno ocenění za druhým a v roce 1960 na jejím kontě přibyla i soška Oscara za snímek Horalka. O tři desetiletí později získala Oscara za celoživotní herecké dílo a v roce 2016 obdržela čestné občanství Neapole.

V osmdesátých letech už sice nedostávala tolik rolí, kolik by si přála, ona ale nezahálela a vrhla se na psaní kuchařek.

Sophia Loren má dva syny

Muži jí padali k nohám, Sophia ale zůstala se svým osudovým mužem až do jeho smrti, která přišla v roce 2007. Prožili spolu krásný vztah, prošli si ale i těžkými chvílemi. Sophia velmi toužila po mateřství, ale dvakrát potratila. Přesto spolu manželé nakonec přivedli na svět dva syny – Carla, který je dirigentem kalifornského symfonického orchestru, a Edoarda, jenž je režisérem a scenáristou. Svou matku znovu před rokem obsadil do svého filmu.

„S mámou mohu opakovat stejnou scénu desetkrát, dvanáctkrát, patnáctkrát a ona mi nikdy neřekne: Edoardo, to stačí, už nemůžu. Nikdy to nevzdává, chce všechno zahrát co nejlépe. Kdyby jí bylo třicet, tak to chápu, ale v 86 letech,“ citoval portál idnes.cz syna Edoarda.

Související články

Další články