Trendy
válka na Ukrajině Výměna manželek 2024 Victoria Velvet Survivor 2024 - aktuálně

Sylvu Žáčkovou (†56) zabila vosa: Jitka Asterová s herečkou mluvila jen hodinu před smrtí

Sylvu Žáčkovou (†56) zabila vosa: Jitka Asterová s herečkou mluvila jen hodinu před smrtí
Zdroj: Profimedia/Se souhlasem ČT
Předchozí Další

Stačila chvilka a byl konec… Za tragických okolností vyhasl život modelky a příležitostné herečky Sylvy Žáčkové (†56). Osudnou se jí stala alergická reakce na bodnutí vosy. Jak na ni vzpomíná velmi blízká kamarádka Jitka Asterová (61)?

Sylva Žáčková: Zůstalo po ní identické dvojče

„Hrály jsme spolu v seriálu Dlouhá bílá stopa a později i ve filmu Černá punčocha, tam jsme se ale na záběru nepotkaly. Kamarádky se z nás pak staly vlastně až po třicítce,“ řekla eXtra.cz herečka Jitka Asterová.

„Celý život zůstala Žáčková, nikdy se nevdala a neměla ani děti. Je ze tří sourozenců, sama z jednovaječných dvojčat, má identickou sestru,“ vysvětluje její zarmoucená přítelkyně.

Poslední telefonát před smrtí

„Bylo to hrozné. Týden před tou událostí jsme se viděly, hodinu před tím jsem s ní mluvila. Říkala mi, že se jde vykoupat, a za hodinu mi bylo oznámeno, že už nežije. To byl šok, na to se nedá připravit. Byla naprosto zdravá, o to větší to bylo překvapení,“ tvrdí herečka.

Některé zdroje uvádějí, že k události došlo na koupališti v Čerčanech. „Také jsem to slyšela, ale informace se různí, nebyla jsem u toho, takže bych se k tomu nerada vyjadřovala,“ pokračuje Jitka.

Od modelingu a herectví ke stříhání psů

Sylva Žáčková si zahrála ve dvou seriálech a pěti filmech, ale od roku 1993 v herecké branži nepokračovala. „Měla vystudované malířství, tomu se chvíli věnovala. Pak měla i salón na stříhání psů a takhle různě,“ popisuje zesnulou přítelkyni Asterová.

Krásná i těsně před smrtí

A jaká Sylva Žáčková vůbec byla?

„Tak originální kamarádku jsem kromě ní neměla. S nikým jiným jsem se tolik nenasmála. Všude jí bylo plno. Pořád měla dobrou náladu. Pokaždé byla středem pozornosti, ale ne tak, že si to musela vynucovat, měla to automaticky. Byla krásná, zejména v plavkách, bez nich asi ještě víc,“ prohlašuje láskyplně Asterová.

„Byla optimistická a strašně talentovaná v mnoha směrech. Byla úžasná sportovkyně, lyžařka a tak, ze všeho nejvíc ale milovala společenský život a zábavu. Nezkazila žádnou legraci a řídila se heslem Život je jeden velkej flám,“ dodala herečka.

Bandurko odkryl nejdrsnější hádku Survivoru: Šílený řev, nevěděli jsme, o co jde, vzpomíná

Další články

Nejnovější kauzy