Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině MasterChef Česko 2022 MS ve fotbale 2022

Soňa Peková i s máslem na hlavě chce do Sněmovny: Touží po konci očkování dětí

Soňa Peková i s máslem na hlavě chce do Sněmovny: Touží po konci očkování dětí
Zdroj: Se souhlasem CNN Prima News
Volby 2021

Vědkyně Soňa Peková kandiduje do Sněmovny. Molekulární bioložka se rozhodla využít své popularity, jíž nabyla řadou kontrovezních výroků v době pandemie. Tato žena už delší dobu tvrdí, že je koronavirus uměle vytvořený, loni v červnu se například nechala slyšet, že epidemie zmizí do Vánoc. Peková kandiduje za hnutí Švýcarská demokracie, které požaduje mimo jiné ukončení testování neočkovaných lidí.

Když středočeský krajský úřad před několika dny zaregistroval kandidátky, objevilo se na jedné z nich velké překvapení. Za hnutí Švýcarská demokracie hodlá o post v Poslanecké sněmovně usilovat molekulární bioložka Soňa Peková. Ta se zviditelnila zejména během koronavirové epidemie.

Peková například tvrdila, že covid je uměle vytvořený. To se ale doposud nepotvrdilo, přestože po původu nemoci stále neúspěšně pátrá Světová zdravotnická organizace. Molekulární bioložka se mimo jiné loni v červnu vyjádřila, že koronavirus zmizí do Vánoc. "Nechová se to jako sezonní respirační onemocnění. Prožene se populací a nazdar. Takže odhaduji maximálně ještě šest měsíců a bude to úplně pryč," tvrdila tehdy Peková.

Konec testování neočkovaných lidí

Tato předpověď se bioložce ale velmi nevydařila. Česko zažilo temnou zimu, každý den přibývaly tisíce nakažených, nemocnice nestíhaly a lékaři mleli z posledního. Koronavirus si vyžádal už přes třicet tisíc životů.

Covidu věnuje pozornost i hnutí Švýcarská demokracie, za které Peková kandiduje. V programu má například "konec testování zdravých lidí" a požaduje testování očkovaných, aby se zjistilo, zda "jsou nosiči onemocnění a zejména mutujících variant". Hnutí navíc chce zastavit očkování dětí a lidí v plodném věku. Obává se totiž, že vakcína způsobuje neplodnost nebo třeba změnu genetického kódu, což jsou ale hoaxy, proti kterým bojují dezinformační kampaně.

Peková mezi obžalovanými

Sama Peková má pak na krku žalobu. Společnost Chambon, ve které působila, prováděla podle státního zástupce Alexandra Dadama v letech 2009 až 2011 nejprve přes jinou laboratoř a pak i sama vyšetření na přítomnost extrahumánního genomu, což jsou zejména infekční viry či bakterie. Protože k tomu neměla oprávnění, účtovala pojišťovnám za analýzu lidské DNA, která je dražší.

Státní zástupce kvůli tomu obžaloval Pekovou, doktora Tomáše Kozáka a podnikatele Petra Ullricha a Luboše Paška z podvodu. Podle obžaloby od zdravotních pojišťoven podvodně vylákali přes 239 milionů korun a dalších 77 milionů se získat snažili. Pokud by soud určil jejich vinu, hrozí jim až desetileté vězení.

Začalo to nemravným dopisováním, skončilo stalkingem. Známého dýdžeje pronásleduje posedlá fanynka. Vyhrožuje i jeho partnerce

Související články

Další články

Nejnovější kauzy