Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Kobe Bryant koronavirus Čína Počasí

Nejnovější kauzy

Somálský uprchlík si stěžoval, že se bojí modlit: Nejdříve napadl kolemjdoucí sekáčkem a poté chtěl přejet 11 lidí!

Nepochopitelný čin!
Zdroj: Twitter
+ Další fotografie
Osmnáctiletý mladík somálského původu v pondělí ráno nejdříve napadl několik lidí sekáčkem na maso a poté najel na chodník svým automobilem, kde zranil 11 lidí. Na místě byl zastřelen. Několik měsíců před útokem si stěžoval, že se bojí na veřejnosti modlit kvůli tomu, jak americká média vykreslují muslimy.

Abdul Razak Ali Artan byl osmnáctiletý somálský uprchlík, který již dlouho dobu pobýval v Americe. Dokonce zde měl i trvalý pobyt a studoval na univerzitě v Ohiu. Mladík veřejně na sociálních sítích odsuzoval útoky na muslimy.

Jeho matka si v poslední době stěžovala na zhoršení prospěchu u svého jinak velmi pilného syna. Čím dál tím častěji kritizoval útoky na muslimskou komunitu. Americké úřady varují, že extrémisté se snaží nabádat různé lidi, zejména imigranty, k útokům noži nebo automobily. Prý to je jednodušší než jejich klasické bombové útoky.

Mladík nebyl podle slov svých známých a nejbližší rodiny nikdy problémový. Jeho spolupracovník ho dokonce popsal jako velmi milého a nenásilného člověka, který se s každým bavil.

Artan studoval na univerzitě obor řízení logistiky. Několik měsíců před útokem si stěžoval, že média vytváří chybný obraz o muslimech. Dále se nechal mladík slyšet, že situace je natolik vážná, že se dokonce bojí modlit na veřejnosti.

V pondělí ráno se mladík odhodlal k naprosto nepochopitelnému činu, který byl ovšem plánovaný. Nejdříve napadl několik lidí sekáčkem na maso a pak najel svým autem na chodník, kde zranil 11 lidí.

Zanedlouho po útoku byl Artan zastřelen policistou, který byl na místě jako první.

Související články

Další články