Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Karel Gott leukemie Zabijáci pod mikroskopem StarDance 2019 Dlouhovláska

Nejnovější kauzy

Solidární gesto: Finský premiér nabídl uprchlíkům svůj dům. Chce jít příkladem!

Finský premiér chce jít lidem příkladem.
Jak povzbudit občany k solidaritě mezi lidmi? Vlastní iniciativou! Zřejmě to si řekl finský předseda vlády Juha Sipilä, který slíbil, že uprchlíkům, kteří dorazí do jeho vlasti, otevře dveře a nabídne jim ubytování ve svém domě. Tímto gestem chce jít příkladem.

Všichni bychom se měli podívat do zrcadla a zeptat se, jak můžeme pomoct, uvedl finský premiér Juha Sipilä v rozhovoru pro stanici YLE. Premiér chce inspirovat Finy, proto svůj dům nabídl migrantům proudícím do Evropy. Jak uvedl, většinu času tráví momentálně v Helsinkách, tudíž jeho dům na severu země je nevyužívaný. Jak píše iDnes, uprchlíci by se k němu mohli nastěhovat už od příštího roku.

Svým činem chce nejen svému národu ukázat, že Finsko je multikulturní země, kde je xenofobie mimo mísu. „Doufám, že vznikne něco jako lidové hnutí, které dobrovolně ponese část zátěže, která přichází s žadateli o azyl,“ nastínil svoji vizi.

Nám se jeho solidární gesto líbí. A co na něho vy? Kdybyste měli tu možnost, nabídli byste pomocnou ruku uprchlíkům? Kdybyste vy museli náhle opustit svůj domov nebo dokonce rodnou zemi jako migrant, ať už z politických, nebo ekonomických důvodů, uvítali byste, kdyby vás chtěl někdo dobrovolně ubytovat? Napište nám svoji odpověď do diskuze.

Mohlo by vás zajímat

Další články