Prodej psů v takových podmínkách je nehumánní, přestože ho zákon nezakazuje. I když podle většiny lidí by měl. Tento obchod tedy podporuje množírny psů. Bývalá zaměstnankyně zverimexu přišla se šokujícími informacemi, které by vás nenapadly ani v tom nejhorším snu.

„Byla jsem tam na praxi. Utírali jsme perským koťatům oči, protože jim z nich šíleně teklo, a pokakaný zadečky, aby nebylo vidět, že mají průjem,“ napsala jedna z komentujících na Facebooku.

Zverimex si tak vydělává už několik let a nikdo to asi nikdy neřešil. Po České republice je těchto obchodů několik. Například v Plzni nebo u Znojma. Zvířata jsou tam většinou chována v malých klecích, které jsou postavené na sobě. Nemají tam dostatek prostoru a nemohou se hýbat.

Podle informací Blesku prodavačka na prodejně odmítla říct, odkud štěňata jsou. Podle ní jsou prý od chovatele z Českých Budějovic. Bývalá zaměstnankyně to ale popírá. „Jsou od různých množitelů… Odkud konkrétně, netuším, to nikomu z nás neřekli,“ řekla portálu Blesk.cz. "Jen nám řekli, jak perským koťatům utírat oči a zadečky a dát je zpátky ke zdravým zvířatům, aby se prodala, než chcípnou.“

Množitelé často prodávají zvířata tímto způsobem, aby na nich vydělali. Většinou nemocné psy nebo kočky a musí se dostat k novým majitelům dříve, než se jejich nemoc projeví. A majitelé pak mají se svými miláčky problémy už od začátku. Obvykle ani dlouho nevydrží.

Na celý zverimex se svalila vlna kritiky, na Facebooku lidé hojně diskutují. Štěňata nakonec ze zverimexu zmizela. Kdy se tam zase objeví, je zatím ve hvězdách.