Trendy
válka na Ukrajině Iveta Bartošová Výměna manželek 2024 Survivor 2024

Šokující zpověď Matthewa Perryho: Zdrogovaný byl už v sedmi týdnech života. Rodiče mu dávali silné prášky, protože brečel

Matthew Perry dostával od své rodiny prášky už v jednom měsíci narození.
Zdroj: koláž eXtra.cz/Profimedia
+ Dalších 16 fotografií
Šok

Matthew Perry bojoval se závislostí nejen na alkoholu, ale také na drogách a prášcích celý život. Byl na tom tak špatně, že si nejenže nepamatoval tři roky natáčení seriálu Přátelé, ale bývaly doby, kdy podle svých vlastních slov polykal až 55 prášků denně. Ve své autobiografii Friends, Lovers and the Big Terrible Thing, v překladu Přátelé, milenky a ta velká, příšerná věc, odhalil šokující pozadí své závislosti. Jeho vlastní rodiče ho totiž dopovali tlumícími prášky doslova od jeho narození. 

Matthew Perry je po smrti. Tato smutná zpráva obletěla celý svět v noci ze soboty na neděli. Představitel Chandlera z dnes již kultovního seriálu Přátelé se měl podle webu TMZ.com utopit ve vlastní vířivce. Ačkoli se okolnosti jeho úmrtí stále vyšetřují, podle dostupných informací nemělo jít o cizí zavinění.


Perry dostával prášky už měsíc po narození

Jenom rok před svou smrtí Perry vydal memoáry, které poodhalily pozadí jeho závislostí. Šlo o šokující čtení. Hvězda filmu Můj soused zabiják se totiž svěřil, že tlumícími prášky ho dopovali pouhý měsíc po narození.

"Přišel jsem na svět s křikem a křičet jsem nepřestal. Celé týdny. Trpěl jsem dětskými kolikami, břicho mi dělalo problémy od samého začátku. Moje rodiče dováděl ten neutuchající pláč k šílenství. K šílenství. K obavám, takže mě vzali k lékaři,“ vzpomínal ve své autobiografii s názvem Friends, Lovers and the Big Terrible Thing, v překladu Přátelé, milenky a ta velká, příšerná věc Perry. Podle něj šlo o rok 1969. I tak se diví, jakou léčbu mu jeho tehdejší pediatr nasadil.

„Jak moc musí být vyvinutá naše civilizace, aby pochopila, že dát dítěti, jež dýchá božský vzduch sotva druhý měsíc, Fenobarbital je přinejlepším zajímavý přístup k pediatrii. Jenže v šedesátých letech nebylo nijak výjimečné, když lékař rodičům dítěte trpícího kolikou podstrčil silný barbiturát. Někteří starší doktoři na to nedali dopustit a slůvkem TO mám na mysli „předepsat silný barbiturát dítěti, které se sotva narodilo a neustále pláče,“ rozepsal se Perry, který hned několikrát zopakoval, že z toho rozhodně neviní své rodiče, kteří jenom poslouchali doporučení lékaře.

„Vaše miminko pořád pláče, zjevně je něco špatně, lékař předepíše lék, není to jediný doktor, který si myslí, že je to dobrý nápad dát lék dítěti a ono brečet přestane. Byly to jiné časy,“ šokoval Perry ve svých memoárech s tím, že Fenobarbital dostával do svého těla během druhého měsíce svého života, a to v době, která je důležitým vývojovým obdobím pro dítě, zejména co se spánku týče.


Prášků se nezbavil

„O padesát let později mám pořád problémy se spánkem. Dostal jsem barbiturát a úplně mě to odprásklo. Podle všeho jsem křičel a křičel, pak prášek zabral, mě to odstřihlo a otec vybuchl smíchy. Ne, nebyl bezcitný, ale zdrogované děti jsou vážně legrační. Mám z té doby fotky, na kterých je jasně vidět, že jsem ve věku sedmi týdnů sakra úplně mimo a napůl v limbu jako závislý člověk. Což se vlastně k děcku narozeném den po Woodstocku tak nějak podivně hodí,“ vzpomínal Matthew Perry s tím, že jeho rodiče jednoduše přistoupili k možnosti mu dát tlumící prášek, aby se uklidnil a přestal plakat.

S barbituráty se dostával do styku velmi často i v dospělosti. I tentokrát na předpis. „Veřejnost by asi překvapilo, kdyby věděla, že od roku 2001 jsem byl povětšinou střízlivý. Tedy kromě asi šedesáti nebo sedmdesáti menších zakopnutí. A když k takovým přešlapům dojde a vy chcete znovu abstinovat, což já chtěl vždycky, dají vám léky, aby vám to usnadnili. Ptáte se jaké léky? Fenobarbital – bingo. Barbituráty vás zklidní, zatímco se snažíte z těla dostat jiné, jakékoli svinstvo. A já je začal brát, když mi bylo třicet dní, takže jsem v dospělosti prostě jen navázal na to, kde jsem přestal,“ smál se ironii osudu Perry, který se netajil tím, že abstinování nesnáší nejlépe a není dobrým pacientem. „Detox je peklo. Cítím při něm, že umírám,“ říkal Matthew Perry, který zemřel v 54 letech.

Královna kabelek a šátečků Alena Schillerová: Když vidím staré fotky, šla bych se zastřelit

Související články

Další články

Nejnovější kauzy