Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině Prezidentské volby 2023 Výměna manželek 2023

ŠOKUJÍCÍ ZJIŠTĚNÍ: Věděli jste, co se děje s vaším tělem po smrti? Tohle jste opravdu netušili!

ŠOKUJÍCÍ ZJIŠTĚNÍ: Věděli jste, co se děje s vaším tělem po smrti? Tohle jste opravdu netušili!
Zdroj: profimedia.cz
Mysleli jste si, že když zemřete, tak už se s vaším tělem nic neděje a v klidu odejdete na onen svět? Tak to jste na omylu! Vědci z univerzity ve Washingtonu zjistili šokující věc!

Odborný časopis Open Biology zveřejnil výsledky studie s názvem "Sledování dynamiky genových přepisů po smrti" a součástí výzkumu byli i vědci z univerzity ve Washingtonu. A přišli s převratným zjištěním!

Z výzkumu vyplývá, že když zemřete, buňky ve vašem těle pořád pracují. Podle studie se zvyšuje takzvaná genová exprese, která řídí důležité chemické reakce v lidském těle a také produkci proteinů A to i přes to, že orgány přestávají fungovat. Tyto výsledky jsou absolutně šokující! Pomohou ale vysvětlit, co se děje v těle pacientů v posledním stadiu rakoviny.

Podle vědců Alexe Požitkova a Petera Nobleho se tělo po smrti snaží zregenerovat. "Přestože orgány přestávají fungovat, buňky stále pokračují ve své práci," tvrdí vědci, podle kterých člověk zemře na několik etap. Celý výzkum prováděli na akvarijních rybičkách a myších. A celý proces je dán tím, že geny, které se podílejí na obnově poškozených tkání, během celého našeho života se svojí prací prostě pokračují i po smrti.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy