Mělo to být příjemné odpoledne strávené na pláži v americkém Nantucket. Erynn Johns si s sebou vzala i selfie tyč s GoPro kamerou, aby si pořídila záběry přímo z vody. Nakonec se z toho ale stal boj o život!

Šestnáctiletá dívka se společně se svým otcem totiž dostala do zpětného mořského proudu, který se ve vodě náhle udělal. A místo aby se snažili zachovat klid a s mořským proudem nebojovat, udělali to nejhorší – začali zběsile plavat proti proudu.

Po celou dobu Erynn navíc držela svou selfie tyč a marný zápas s nepoddajným vodním živlem si natáčela.

Než ale začnete házet urážlivé komentáře o její inteligenci, nakonec to byla i tyč, která jí zachránila život! Právě za ni ji z moře vytáhl odvážlivec z pláže, jenž dvojici přiběhl na pomoc.

„Sloužil jsem u námořnictva, ale nikdy jsem nebyl tak vystrašený a bezmocný jako v tom momentě. Kdyby mě ten člověk nevytáhl, vydržel bych už jenom dalších třicet vteřin,“ sdělil otec dívky, který se ihned po záchraně zhroutil vyčerpáním na písek.

Co z příběhu tedy vyplývá? Nezavrhujte selfie tyče, jednoho dne můžou zachránit život i vám. A pokud se někdy dostanete do podobného proudu, pokuste se nepanikařit, nebojujte s ním, spíše se nechte unášet, popřípadě plavte podél pláže a vyčkávejte, až zpětný proud do několika minut pomine.