Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Like House Monika Absolonová

Nejnovější kauzy

Šokující záběry z vlaku Českých drah: Průvodčí zbil cestujícího obuškem, tvrdí, že se bránil

+ Další fotografie
VIDEO
Uživatel Twitteru pod přezdívkou Odpad - to nej z českých tweetů zveřejnil video, na němž je cestující českého vlaku mlácen teleskopickým obuškem. Ten na něj vytáhl vlakvedoucí, který na záběrech vypadá velmi agresivně. Podle vlastních slov se však prý jen bránil.

Záběry zachycují incident, který se ve vlaku Českých drah odehrál už v září. Proč bylo video zveřejněno až nyní, není jasné, zachycuje ale naprosto šokující události. Průvodčí na něm několik sekund mlátí pasažéra obuškem hlava nehlava.

„Není to odpad Twitteru, ale lidský. Za líbivou maskou se skrývá arogantní zm*d, vlakvedoucí vlaků vyšší kategorie ČD, který teleskopickým obuškem zbil 58letého člověka. Důvod? Nešla mu načíst InKarta,“ tvrdí uživatel sociální sítě, který video zveřejnil.

České dráhy a sám průvodčí mají ale na incident jiný názor. „K incidentu došlo 21. září a byla k němu vlakovým doprovodem přivolána policie. Následně ho řešila přestupková komise v Rokycanech. Podle jejího závěru cestující uznal svoje nepřiměřené chování ve vlaku a uhradil pokuty s tím spojené. Věc byla proto odložena,“ uvedl pro server TN.cz mluvčí společnosti Radek Joklík.

Webu se ozval dokonce i sám vlakvedoucí, podle kterého je několikasekundové video vytržené z kontextu. „Celá situace samozřejmě netrvala pár vteřin videa, ale přes deset minut a pak následné řešení. Video bohužel začíná v okamžiku mé obrany před útokem pána, který jsem se snažil zažehnat, ustupoval před ním a opakovaně ho důrazně žádal, aby se mě nedotýkal,“ řekl Jan S., kterému prý během služby kvůli incidentu bylo i vyhrožováno.

Stanovisko Českých drah

Ačkoliv se společnost svého zaměstnance zastala v otázce vyvolání konfliktu, pochopení pro jeho chování nemá. „Přestože byl konflikt jednoznačně vyvolán ze strany podnapilého cestujícího, rozhodně nesouhlasíme se způsobem, jakým náš vlakvedoucí na situaci reagoval. Použití násilí, v tomto případě dokonce obušku, který v žádném případě nepatří k vybavení našich zaměstnanců, je naprosto nepřijatelné. Zaměstnanec byl stažen ze služby a věc je s ním řešena v pracovněprávní rovině. Povinností našeho personálu je řešit podobné případy maximálně v klidu a domluvou. V případě, že cestující projevuje agresivitu a odmítá spolupracovat, pak nezbývá nic jiného, než do nejbližší stanice přivolat policii,“ dodal Joklík.

Související články

Další články