Jennifer Detenancour umístila na Facebook brutální video, na kterém parta dívek mlátí její dceru Sydney a nakonec jí násilím ostříhají vlasy. Celou záležitost nazývá nechutným útokem na malou nevinnou dívku.

Tyranky dívku vylákaly do lesa a chovaly se jako kamarádky, které jdou ven na procházku. „Najednou zapnuly kameru a už věděly, co se stane,“ píše na svůj profil na sociální síti matka dívky. Parta kamarádek přihlíží tomu, jak je Sydney násilně bita dívkami v lese v Minnesotě mezi tím, co jí další dívka stříhá vlasy.

Celé to začalo, když Cassandra Borden (19) obvinila Sydney z toho, že byla předešlou noc v autě s jejím přítelem Sethem Evansem (19). Ten byl zatčen poté, co ho policie zadržela, jak řídí v opilosti.

Záznam z telefonu ukazuje, jak Borden konfrontuje patnáctiletou dívku. „Nebudu ti lhát, vytáhla jsem tě sem z nějakého důvodu. Byla jsi s mým přítelem, takže tě pěkně zmlátím,“ říká na záznamu.

Pak dívku začne bít do hlavy a ona se schoulí do klubíčka, aby si chránila obličej. „O co jde, Cassy? Nikomu jsem nic neřekla,“ protestuje dívka. Další žena, která byla identifikována jako sestra Evanse, si na ni obkročmo sedne a začne ji mlátit a křičí: „Jak to, že je můj bratr ve vězení?“ Sydney se snaží bránit a vysvětluje, že byl zatčen za rychlou jízdu pod vlivem.

Bratr Cassandry Justin (26), který pravděpodobně video natáčel, řekne, že všichni pijí a řídí, a pokračuje: „Přál bych si, abych tě mohl uhodit, ale já jsem kluk.“ Na videu Cassandra na Sydney pořád křičí, že jí přebrala kluka, je na ni sprostá a mlátí ji. Sydney je schoulená na zemi, krvácí z nosu a brání se, jenže k ní přiskočí další dívka a začne jí stříhat vlasy.

Video už vidělo na Facebooku 400 tisíc lidí. Akorát není úplně jasné, jak se k němu matka Sydney dostala. Cassandra byla zatčena za přestupek pátého stupně napadení, takže může dostat 90 dní ve vězení a 1000 dolarů pokutu.

Podle tamní policie ale už byla dívka z vazby propuštěna. Matka je z toho rozhořčena, protože si myslí, že by si zasloužily vyšší tresty. Otec Cassandry je znechucen ze své dcery a chce, aby byly potrestány i přihlížející dívky. Dceru, která byla v ten moment opilá, posílá na léčení.