V prosinci roku 2009 jel Joel se svými kamarády autem, jehož podnapilý řidič nezvládl řízení a naboural do betonového sloupu. Autonehoda nedopadla vůbec dobře, Joelovi dávali lékaři minimální šanci na přežití. Do nejbližší nemocnice ho přivezli se zlomenou čelistí, zlomenou pánví a poškozením mozkového kmene. Dále došlo k oddělení krční páteře od hlavy, a tak bylo téměř jasné, že mladý Joel nepřežije.

Léčba ovšem proběhla výborně a i přes nepříznivé prognózy odešel mladík do domácí péče po 87 dnech po hrůzostrašné autonehodě. Celou dobu mu byla oporou stejně stará Lauren, se kterou se seznámil již ve 14 letech na církevní akci a postupně se do sebe zamilovali.

Předloni tento pár dal své pohádce jasný směr a vzali se. Joel své manželce slíbil, že hned, jak bude moci chodit, tak si s ní zatancuje, a to se taky stalo.

Po několika letech náročné rehabilitace mohl zavěšený do zdvižného zařízení vyzvat svou lásku k tanci. Romantika při písni Edwina McCaina I´ll Be by vehnala slzy do očí i těm největším tvrďákům. Jak sama Lauren říká, na 1. 10. 2015, kdy si se svým mužem v Jaksonvillské nemocnici zatancovala, nikdy nezapomene.

Oba se hned pochlubili se svými pocity do médií. Joel prohlásil pomocí speciálního počítače, který mu pomáhá komunikovat, že při tanci se svou manželkou prožíval úžasné pocity a euforii. Lauren zase přiznala, že byla překvapená z výšky svého muže a v první vteřině ho musela políbit. Nezbývá nic jiného než těmto hrdličkám držet palce a přát jim radost i z pro nás obyčejných okamžiků.