Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Nela Slováková koronavirus Extra Host (pořad) SuperStar 2020

Nejnovější kauzy

Šokující útok na London Bridge byl podle policie terorismus: Ozbrojený muž byl zastřelen

Zdroj: profimedia.cz
útok na nevinné
V pátek brzy odpoledne byl policií uzavřen legendární londýnský most London Bridge. Poté, co neznámý muž ohrožoval velkým nožem kolemjdoucí a několik z nich zranil, začala policie střílet. Muž totiž ukázal pod oblečením vestu, ve které mohl ukrývat výbušninu. Policie muže zastřelila.

Na London Bridge dnes zasahovaly po zuby ozbrojené policejní jednotky včetně specialistů na výbušniny. Hrozilo totiž nebezpečí, že se muž, který pobodal až pět lidí, na místě odpálí. K nejhoršímu ale nedošlo. Podle policie byla vesta pod oblečením falešná. I tak šokující útok vyšetřuje protiteroristická skupina.

Na London Bridge dnes kromě policie zasáhlo i několik obyčejných lidí. Kolemjdoucí, kteří viděli, jak útočník ohrožuje nevinné lidí, se na něho vrhli a snažili se mu nůž vzít. Poté, co nastoupila policie a odvedla všechny kolemjdoucí do bezpečí, začala palba. Svědkové podle britského deníku Daily Mail vypověděli, že policie dvakrát vystřelila. Když se policisté k útočníkovi přiblížili, prý se zastavili. Podle všeho si všimli již uvedené vesty.

Kolem místa činu se okamžitě vytvořila panika. V přilehlé blízkosti mostu na Borough Market začala evakuace osob z budov a obchodů. Stanice metra byla také uzavřena. Podle nejnovějších informací byl páteční útok na nevinné lidi teroristickým činem. Počet zraněných ještě potvrzen nebyl.

Související články

Další články