Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Tomáš Řepka Jasmina Alagič Počasí Dlouhovláska

Nejnovější kauzy

ŠOKUJÍCÍ TVRZENÍ přítele: Iveta Bartošová DÁL ŽIJE a schovává se před Rychtářem!

+ Dalších 16 fotografií
5 LET OD SMRTI
29. dubna 2014 kolem poledne se zastavilo Česko: roznesla se zpráva, že pod koly vlaku ukončila svůj život Iveta Bartošová (†48). Její blízký přítel, který jí byl velkou oporou, ale odmítá, že by spáchala sebevraždu, a věří, že jde o komplot jejího sedmiměsíčního manžela Josefa Rychtáře (60). Podle něj dokonce nejspíš i žije!

„Jestli čekáte, že vám řeknu něco ve smyslu, jak na Ivetku vzpomínám, jaký to byl úžasný člověk a jaká jí je škoda, tak to nepovím. Když jsem zprávu o smrti Ivety slyšel, vzal jsem ji jako hotovou věc. Jenže zpětně jsem si uvědomil, že doteď vlastně nevíme, kdo byla ta osoba, která potvrdila, že ona přejetá osoba je skutečně Iveta Bartošová. Ivetu jsem kolikrát sám až nepoznával zaživa. A když někdo přejede člověka, tak je to úplně něco jiného. Pokud policii její identitu nejspíš potvrdil jenom Josef Rychtář bez Ivetina syna, bratra nebo její matky, tak se tomu nedá věřit. Pro mě je on naprosto nedůvěryhodný člověk. Je schopný blufovat i ve vážných věcech,“ prohlásil pro eXtra.cz Zdeněk Macura.

Zachránce

Toho skoro někteří jeden čas považovali za blázna, který dolézá za slavnou osobou, ale jen do té doby, kdy ho zpěvačka sama oslovila s tím, že potřebuje zachránit od Josefa Rychtáře (60). Odjel s ní na její přání do Itálie, tam si ale Iveta záchranu rozmyslela a vrátila se do péče Josefa.

Zdeněk má i svou vlastní teorii, jak to s Ivetou Bartošovou nyní je.

Iveta žije?

„Její smrt nemohu brát jako potvrzenou zprávu. Nevylučuju to, že jí střihlo v hlavě a šla na koleje, ale takovou variantu považuji osobně za tu nejméně pravděpodobnou. Nejsem fanatik, který by to vyvěštil z koule. Klidně se to mohlo stát, ale osobně se domnívám, že nejsou žádná věrohodná fakta o úmrtí Ivety. Variant, co se ve skutečnosti mohlo stát, je víc. Například mohlo jít o souhru mnoha náhod. Sami víte, že chtěla od Rychtáře utéct. Proč by se tedy zabíjela? Mám svědky, že plánovala rozvod, chtěla se ho zbavit. A zrovna třeba utekla a shodou okolností nějaká žena zrovna skočila pod vlak. Rychtář by v této variantě mohl různě využít situace. Třeba potvrdit, že pod vlakem je Iveta, protože to pro něj bylo lepší než přiznat, že ho opustila. Je možné, že Iveta stále někde žije a má od všech pokoj. Oběť domácího násilí by mohla pro lidi zůstat mrtvá, aby se zbavila agresora,“ myslí si Zdeněk Macura (44).

Ten při svém dumání o situaci před pěti lety přišel i na další možnosti. „Jsou tam i další varianty, třeba že ji někdo zabil. Sice nevím, jak by to udělal, ale možné to je. Jako nejpravděpodobnější je shoda náhod. Věděl, že Iveta odejde, že lidé to vůči němu strašně těžce ponesou, takže by se mu hodilo zbavit se prohry a ostudy, tak mohl označit za Ivetu Bartošovou nějakou neznámou mrtvou. Prostě využít náhody,“ je přesvědčený softwarový inženýr, jenž nedávno prodělal menší mrtvičku.

A přidal další pecku.

Svědci

„Dokonce se mi během let ozvalo několik lidí s tím, že Ivetu někde viděli. Samozřejmě si ji s někým mohli splést, ale některá ta svědectví vypadala velmi věrohodně. Nemám nic potvrzené, netvrdím, že to tak bylo, ale vnitřně neberu, že by skutečně zemřela,“ dodal Macura.

Smrt Ivety Bartošové před pěti lety pečlivě zkoumali kriminalisté, proběhla i pitva a další testy. Těžko říct, o jak moc velkou souhru náhod a konspiraci by muselo jít, aby se daly myšlenky Zdeňka Macury označit za mířící správným směrem.

Mohlo by vás zajímat

Další články