Rodiče Reevy Steenkamp (†29), jihoafrické modelky, kterou „omylem“ zastřelil Oscar Pistorius (27), beznohý atlet a hrdina olympijských her v Pekingu, se nikdy nesmířili s tím, že by měl dostat tak málo let za vraždu jejich dcery.

Protože podle nich to úkladná vražda byla, ač se to u pretorijského soudu nepodařilo žalobcům dokázat. Oscar nakonec dostal pět let vězení a soudkyně Thokozile Masipa jeho čin překvalifikovala na zabití.

Jenže matka Reevy nyní vydala knihu, kde líčí útrapy soužití její dcery s atletem, podle jejích slov chtěla modelka Oscara opustit, a co je ještě šokující, je matčino tvrzení, že Reeva neměla se svým přítelem sex!

„Sama se mi svěřila s tím, že s Oscarem nespí,“ tvrdí její matka. „Neudělala by to, dokud by si nebyla vztahem jistá, a té noci ho chtěla opustit. Pistorius ji proto zabil. Měl dost vzteklou povahu, kdyby nezabil ji, určitě by brzy zastřelil někoho jiného.“

Pistorius na modelku, kterou si podle svých slov spletl se zlodějem, ve svém domě vystřelil čtyřikrát. I to o něčem může svědčit…