Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek Výměna manželek 2022 válka na Ukrajině MS v hokeji 2022

Šokující svědectví z otevřeného klubu v Praze: Už sem chodíme přes dva týdny

Šokující svědectví z otevřeného klubu v Praze: Už sem chodíme přes dva týdny
Zdroj: CNN Prima News
+ Dalších 7 fotografií
rebelie
Přes sto mladých lidí dorazilo v pátek večer do tajně otevřeného klubu v Anenské ulici v Praze, aby se účastnili nelegálně pořádaného večírku. CNN Prima News vyzpovídala dívku, která také do klubu dorazila. Ta novinářům sdělila, že takové večírky probíhají už dva týdny.

Vstup do prostor klubu byl na heslo, party začala v pátek po 22 hodině a měla trvat do sobotních 4 hodin ráno. Policie na místo dorazila před půlnocí a dovnitř se dobývala beranidlem. Celý zásah se protáhl na několik hodin.

"Když se policisté dostali do sklepních prostor, tak zjistili, že se tam nachází 119 lidí, kteří se tam účastní jakési nelegální party," uvedl Daněk. Podle něj se jednalo o 102 cizinců a 17 Čechů. "Mezi nimi bylo osm osob, u kterých se domníváme, že se jednalo o organizátory akce a ti skončili na policejní služebně, aby situaci vysvětlili. Okolnostmi případu se zabýváme a je předpoklad, že věc bude řešena oznámením správnímu orgánu," dodal mluvčí.

Jedna z účastnic, se kterou mluvila televize CNN Prima News, uvedla, že v klubu byli převážně lidé mladší 18 let a že je tam policie držela asi dvě hodiny. "Říkala jsem jim, že máme svá práva, celá situace byla dost děsivá. Nakonec jsem z klubu vyšla jako poslední, asi kvůli tomu, že jsem si na ně otevírala pusu," uvedla mladá Francouzka, která je v Česku na studijním pobytu Erasmus.

Doplnila, že večírky se v klubu konaly poslední dva týdny. Účastníci akce neměli roušky. "Byl to nelegální večírek, tak proč bychom měli mít roušku? Já jsem covid už prodělala, takže se nebojím," dodala s tím, že samozřejmě v klubu alkohol tekl proudem.

Na místě zasahovala i zdravotnická záchranná služba, která zkontrolovala všechny účastníky a odvezla dvaadvacetiletou ženu kvůli intoxikaci alkoholem do Nemocnice Na Bulovce.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy