Trendy tagy Jiří Menzel Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020

Nejnovější kauzy

ŠOKUJÍCÍ STUDIE: Spíte moc? Můžete umřít!

Zdroj: archiv
To, že spánek je pro tělo velmi důležitý, je jasná věc. Tělo má díky odpočinku čas načerpat novou sílu a energii. A kdybychom nespali, tak bychom byli nemocní. Čeho je ale moc, toho je příliš. Hodně spánku totiž zabíjí. Kolik času bychom měli spát, aby to bylo tak akorát?

Také si rádi poležíte v posteli, když máte volný víkend? Rádi si přispíte? Pak se třeba jen naobědváte a zase si jdete lehnout? Tak na tohle byste si měli dávat pozor! Odborníci totiž zjistili, že spánek trvající déle než devět hodin nás zabíjí.

Pokud moc poleháváte, může to vést nejen ke zdravotním problémům, ale také se tím čtyřikrát zvyšuje riziko předčasného úmrtí. Nejhorší je, pokud máte sedavé zaměstnání a pak ještě hodně spíte. „Pokud k tomu všemu přidáte nedostatek pohybu, efekt bude trojnásobnou pohromou,“ říká doktor Ding.

Hodně spánku se dá s přehledem přirovnat i ke kouření cigaret nebo nadměrnému pití alkoholu. V závěru je to stejně škodlivé. „Naše studie dokázala, že spojení těchto návyků je stejně tak závažným a rizikovým faktorem,“ dodává doktor.

Zkuste tedy spát o něco méně a zapojte do vašeho dne i trochu pohybu. Ať už to bude krátká procházka nebo si zajdete zahrát tenis či do posilovny. Spěte maximálně 9 hodin denně a vyvarujte se kouření cigaret a pití alkoholu.

Související články

Další články