Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy koronavirus Extra Host (pořad) SuperStar 2020 Počasí

Nejnovější kauzy

Šokující rozhodnutí v případu Lorianky: Lékaři jsou v tom s odtrženou hlavičkou nevinně!

Novorozeně zemřelo při nešťastném porodu. Ilustrační foto
Zdroj: Profimedia
Případ porodu Lorianky z bardejovské nemocnice svatého Jakuba získal další rozměry. Lékaři jsou nevinní, podle nemocniční komise se nedalo konat jinak!

Dle zkoumání tragédie, která se odehrála v nemocnici svatého Jakuba, jsou lékaři podle nemocniční komise zcela nevinní. Při porodu se děťátku zaklínilo rameno, když už mělo venku hlavičku. Bohužel kvůli této komplikaci přestalo dýchat. Podle komise se Loriana zaklínila v matčině břiše, a proto zemřela.

Lékaři museli tělíčko děťátka dostat kleštěmi ven a nemohli jednat jinak, protože by i matka zemřela. Kvůli tomu byla oddělena hlavička od těla. V odborné literatuře je detailně popsáno, jak během takového problému dále postupovat. Nejlépe použít kleště a zlomit klíční kost dítěte. Tím se zachrání matka.

„Je nám velmi líto smrti děvčátka. Zřídili jsme komisi, abychom zjistili, zda naši pracovníci postupovali podle legislativy. Členové komise se seznámili s veškerou dokumentací. Na základě zjišťování si myslíme, že jsme postupovali správně a ke zranění dítěte došlo po jeho smrti. Tělíčko muselo být co nejdříve odstraněno z těla matky, aby nedošlo k ohrožení na jejím životě,” vysvětlil ředitel nemocnice Marian Petko, podle portálu čas.sk.

Loriančini rodiče s tímto verdiktem však nesouhlasí a chtějí podat trestní oznámení. Dokumenty však stále nebyly dodány z prokuratury na policii.

Související články

Další články