Trendy tagy Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020 finále MasterChef 2020

Nejnovější kauzy

Šokující rozbor „českého“ kokainu: Je v něm ODČERVOVADLO PRO ZVÍŘATA

+ Další 2 fotografie
LABORATORNÍ ANALÝZA: V pondělí redakce eXtra.cz odstartovala velký seriál o kokainu v Česku. Redaktoři natočili reportáž, kdy drogu nakoupili, odhalili strategie dealerů a kokain jsme nechali i otestovat v pražské toxikologické laboratoři. A výsledek nás hodně zaskočil. Na kameru o něm promluvil i přednosta toxikologie Radomír Čabala. Koks na pražské ulici má totiž téměř 50 procent čistoty.

Vydali jsme se do ulic a zmapovali, jak kšeft s kokainem probíhá. Během natáčení reportáže jsme rozkryli místa, kde ho seženete, jaké strategie dealeři používají a zjistili jsme, co na nezákonný prodej říká policie i to, jaká je jeho kvalita. A právě kvalitu rozebereme v dnešním díle reportáže o kokainu v Česku.

Zakoupený kokain jsme nechali otestovat na toxikologii ve Všeobecné fakultní nemocnici v Praze. Gram kokainu jsme nekoupili. Váha v toxikologickém zařízení ukázala 0,87 gramu. Ovšem překvapila nás čistota. „Odhalili jsme testem, že obsah sáčku obsahuje 43 procent kokainu. Další příměsí je veterinární lék Levamisol, který se používá k odčervení zvířat,“ řekl nám primář Radomír Čabala.

Co všechno přesně odhalil test? Co způsobuje lék Levamisol v lidském těle? Jak moc škodlivý je kokain v kombinaci s alkoholem? Na to se podívejte v exkluzivním vi­deu.

První díl reportáže o kokainu v Česku naleznete ZDE.

Jak byznys s kokainem v Česku přesně funguje?

Může policie proti dealerům vůbec zakročit?

Co o kokainu v Česku řekl muž, který ho užíval 20 let?

SERIÁL O KOKAINU V ČESKU POKRAČUJE VE ČTVRTEK NA WEBU EXTRA.

Související články

Další články