Trendy
válka na Ukrajině Iveta Bartošová Výměna manželek 2024 Survivor 2024

Šokující prognóza: Češi vyhrají fotbalové EURO, ve finále se střetnou s Dánskem, předvídá simulace

EURO 2021 bude mít šokujícího vítěze. Podle simulace triumfují na šampionátu Češi
Zdroj: Profimedia
EURO 2021

EURO 2021 nevyhraje nikdo z favoritů, ale překvapivě Češi. Předvídá to společnost Sportradar, která na základě nejrůznějších dat provedla řadu simulací, z nichž vyšel vítěz, který je dost překvapivý. Česká republika totiž rozhodně není žádným favoritem ani adeptem na medaili. 


Česká republika bude na blížícím se mistrovství Evropy ve fotbale za outsidera. Většina odborníků totiž favorizuje na postup z "české" skupiny Anglii a Chorvatsko. O to překvapivěji proto působí prognóza společnosti Sportradar, která se zabývá sběrem a analýzou sportovních dat.

Analytická firma totiž předpověděla, že vítězem bude Česká republika. Sportradar se přitom opírá o simulace, které vypracoval na základě algoritmů a dat z předchozích 20 šampionátů. "Při simulaci jsme využili celou šíři našich technických vymožeností," uvádějí tvůrci simulace.

Překvapivé finále

Česko šampionem - to ale není jediný šok, který si společnost pro fotbalové fanoušky připravila. Překvapivé je i složení samotného finále, protože by se v něm podle prognózy měla střetnout Česká republika s Dánskem. Souček a spol. by přitom měli zvítězit těsným rozdílem 3:2.

„Fotbal je nepředvídatelný. Je to jedna z věcí, které na něm milujeme nejvíce, ale jen málo fanoušků by do finále tipovalo Českou republiku a Dánsko,“ uvedl k prognóze regionální ředitel společnosti Werner Becher.

Čeští hráči si podle Sportradaru proklestí cestu k titulu přes Španělsko, Německo a velice silné Portugalsko s největší hvězdou turnaje Christianem Ronaldem. Češi by přitom měli okusit hořkost porážky pouze jednou, a to v základní skupině s Anglií. Čestí fanoušci tak mohou doufat, že se prognóza vyplní.

Další rána pro Veronicu Biasiol. Po vlně hejtů během Miss jí ublížila vlastní maminka. Kráska přiznala velké zklamání

Související články

Další články

Nejnovější kauzy