Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek Výměna manželek 2022 válka na Ukrajině MS v hokeji 2022

Šokující případ z Košic: Matka (18) vyhodila své mrtvé novorozeně z balkonu přímo do odpadků

Šokující případ z Košic: Matka (18) vyhodila své mrtvé novorozeně z balkonu přímo do odpadků
Zdroj: profimedia.cz
Slovensko
Ve slovenských Košicích se nachází sídliště Luník IX, které vypadá skoro jako skládka odpadu. Tamní obyvatelé vyhazují různé obaly a odpadky rovnou z oken. Tentokrát však mělo být z okna vyhozeno i mrtvé novorozeně...

Mladá matka Alžběta prý předčasně porodila dítě v osmém měsíci a podle webu Nový Čas přišlo na svět mrtvé. Osmnáctiletá slečna vyhodila novorozence z balkonu z druhého patra už minulý týden. Někteří příbuzní se však o všem dozvěděli teprve v pondělí.

"Vůbec nám neřekla, že jí je špatně, ani nevolala pomoc. Nikdo doma nevěděl, že porodila. Kdyby nám aspoň něco řekla, hned voláme záchranku a jedeme do nemocnice," potvrdil pro slovenský web otec chlapečka Patrik. Alžběta byla prý nešťastná a v šoku z toho, že porodila mrtvé dítě. Bála se a netušila, jak se situací naložit, proto ho vyhodila z balkonu.

Patrik partnerku neviní, byla prý v šoku

K domácímu porodu mělo dojít ve středu okolo jedné ráno. "Byl to chlapec. Děťátko se zřejmě už narodilo nehybné a nevěděla, co má dělat. Byla a stále je v šoku, bála se," obhajoval Alžbětu zdrcený otec miminka. Na jeho příchod se těšila celá rodina a Patrik mu chtěl dát jméno podle sebe. Dodal, že při porodu všichni spali.

Policie a záchranná služba dorazily až ráno, když se to dozvěděli ostatní. Slovenští kriminalisté případ intenzivně vyšetřují.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy