Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Tereza H. Výměna manželek Útok na mešitu Věra Bílá

Nejnovější kauzy

ŠOKUJÍCÍ PŘEDPOVĚĎ: Letos na Facebooku zemře skoro milion lidí!

Facebook bude největším virtuálním hřbitovem na světě.
+ Další fotografie
Tak tohle opravdu nikdo nečekal! Podle odborníka doktora Hachema Sadikki z univerzity v Massachusetts má být do roku 2098 Facebook největším virtuálním hřbitovem na světě! Co to ale znamená?

Tato předpověď je opravdu děsivá. Facebook bude největším virtuálním hřbitovem už za 82 let! A co si pod tím máme představit? Facebook totiž automaticky nemaže profily lidí, kteří zemřou. Musí to za ně udělat jejich rodina či přátelé. Jenže před svojí smrtí člověk někomu svoje přihlašovací údaje na Facebook jen těžko řekne. Pokud člověk zemře a jeho profil tak zůstane aktivní, nikdo s tím nic moc neudělá.

Navíc se podle doktora Sadikki začne zpomalovat růst nových uživatelů na Facebooku. Když teď uživatel Facebooku zemře, tato sociální síť jeho profil jen převede do verze vzpomínkové neboli verze „zvěčnění“. Příbuzný sice může požádat Facebook o zrušení účtu zemřelého člověka, jenže tento proces je hodně zdlouhavý a většina lidí ani neví, jak na to.

Podle společnosti Digital Beyond prý letošní rok zemře 970 000 lidí, kteří mají účet na Facebooku. Před 6 lety to bylo 385 968 lidí a před 4 lety už více než půl milionu. Když si ty čísla převedete na počet zemřelých na Facebooku, běhá vám určitě mráz po zádech. A čísla se budou zvyšovat.

Mohlo by vás zajímat

Další články