Trendy tagy válka na Ukrajině Výměna manželek 2023 tragédie v Mostě Clash of the Stars 5

Šokující posun ve Feriho skandálu: Hlásí se nové oběti, tvrzení dokládají důkazy

Dominik Feri: Posun ve skandálu. Hlásí se nové oběti
Zdroj: Profimedia
Zneužívání

Dominik Feri (24) měl podle novinářů Apoleny Rychlíkové z portálu A2larm a Jakuba Zelenky z Deníku N sexuálně obtěžovat mnohem víc žen, než se na první pohled zdálo. Jak žurnalisté potvrdili pro eXtra.cz, hlásí se jim další oběti, které měly být zneužité bývalým politikem. Výpovědi jsou zdokumentované a podpořené dalšími důkazy, jako například screenshoty konverzací s Ferim.

Skandál ohledně Dominika Feriho a údajného zneužívání žen odpálil 17. května pouhý anonymní příspěvek na Twitteru. Od té doby se kauze intenzivně věnují novináři Apolena Rychlíková a Jakub Zelenka, kteří také přišli s prvními svědectvími napadených obětí.

"Pokud se někde ve veřejném prostoru objevilo svědectví, pokusili jsme se s autorem/autorkou spojit, osobně se sejít a ověřit ho. Případně získat další důkazy jako záznamy konverzací, fotky a podobně," vysvětlují novináři a dodávají, že další svědectví získali například i tak, že oslovili osoby z okolí bývalého poslance.

Obětí je víc

Jak postupně Rychlíková se Zelenkou zjistili, nejde jen o pár obětí, ale je jich mnohem více. "Víme i o dalších," potvrzují žurnalisté. Od provalení skandálu se navíc hlásí nové oběti. "Zřídili jsme bezpečný e-mail, kam se nám mohou ozvat další ženy. Samozřejmě postupujeme nadále profesionálně a snažíme se vše ověřovat a zkoumat," říkají novináři.

Svědectví žen pak dokládají i důkazy, které Rychlíková se Zelenkou nasbírali. "Výpovědi jsou zdokumentované a podpořené dalšími důkazy. Mezi ně se může počítat i konverzace s Dominikem Ferim," uvádí novináři.

Ženy veřejně dehonestoval

Deník N se serverem Alarm nedávno zveřejnil svědectví několika žen, některé z nich tvrdí, že je Feri nutil k sexu, i když to výslovně odmítly. Další se svěřily, že se z nich snažil vylákat fotografie, na kterých jsou nahé, či je veřejně dehonestoval. Feri v návaznosti na to složil poslanecký mandát a vystoupil i z TOP 09. Odůvodnil to tím, že nechce, aby podle něj lživé a manipulativní články v médiích poškozovaly jeho nejbližší okolí a kolegy. Bránit se proti nim bude soudní cestou.

Chování, ze kterého ženy Feriho obviňují, se údajně odehrálo v době jeho studií na Právnické fakultě UK. Studoval tam mezi lety 2015 a 2020. Vedení fakulty považuje obvinění ze sexuálního obtěžování za velmi vážná. Jednání, které je mu připisováno, označilo za neakceptovatelné.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy