Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Karlos Vémola koronavirus Extra Host (pořad) Počasí

Nejnovější kauzy

Šokující: Mexičanka porodila na trávníku před nemocnicí, personál ji odmítnul přijmout

Fotografie Irmy klečící na zemi se svým novorozeným synem doslova
obletěla svět.
Zdroj: Archiv

Těhotná Irma Lopez 2. října loňského roku přijela na porodnickou kliniku ve městě Jalapa de Díaz, avšak právě sloužící sestry ji odmítly přijmout. Devětadvacetiletá příslušnice kmene Mazatéků následně porodila venku na trávníku.

Fotografie Irmy klečící na zemi se svým novorozeným synem, kterého k sobě stále měla připojeného pupeční šňůrou, doslova obletěla svět a vzbudila obrovskou vlnu nevole. Ředitel dotyčného zdravotnického zařízení Dr. Adrian Cruz byl okamžitě suspendován.

Šokující snímek, který pořídil jeden z náhodných kolemjdoucích, se stal silnou zbraní v rukou bojovníků za práva žen. Ti už delší dobu upozorňují, že chudé domorodkyně v Mexiku prakticky nemají šanci dostat se do nemocnice a jsou tak nuceny rodit na parkovištích, v čekárnách atd.

„V poslední době jsme takových případů zaznamenali asi dvacet. Zaměstnanci těch špitálů vždy tvrdili, že nemají ani jednu volnou postel,“ uvedli aktivisté pracující ve vesnicích v jižním Mexiku a dodali: „Místní úředníci sice říkají, že tyto situace nastávají jen ojediněle, ale to zkrátka není pravda.“

Prezident Enrique Pena Nieto počátkem tohoto měsíce vyzval nemocnice, aby těhotným ženám neodmítaly poskytovat lékařskou péči. A guvernér státu Oaxaca nedávno oznámil, že uvolnil 550 000 USD na vybudování padesáti nových porodních pokojů. Že by se začalo blýskat na lepší časy?

Související články

Další články