Někteří lidé mají velmi zvláštní myšlení a v životě opravdu jiné priority. Otestovat je se rozhodla mladá Američanka, která byla z reakcí kolemjdoucích také překvapená. Nejdříve si vzala ceduli „Potřebuji peníze na make-up“, sedla si na chodník v normálním oblečení a čekala, co se bude dít.

K jejímu překvapení se k ní začali scházet lidé a všichni jí s úsměvem na rtech dali peníze. Ona jim děkovala a nemohla uvěřit, že jí na make-up opravdu někdo přispěje. Našel se ale přece jen jeden mladý muž, kterému se její žebrání na make-up nelíbilo. Tak se vytočil, že jí ceduli vzal a zahodil.

Když si ale dívka vytvořila ceduli „Potřebuji peníze na jídlo“, bylo to mnohem horší. Sedla si na chodník, oblékla si obyčejné tričko, aby vypadala jako bezdomovkyně, a před sebe postavila kelímek na mince. A se smutným výrazem ve tváři čekala, co se bude dít.

Lidé ale po ulici chodili sem a tam a skoro všichni ji přehlíželi. Nakonec se jí jednomu muži zželelo, a dokonce jí přinesl jídlo. To už mu ale dívka prozradila, že se jedná o experiment. Otázkou ale zůstává, proč lidé dívce přispěli na make-up, a ne na jídlo? Je to přece jen tím, že si bezdomovci za peníze kupují spíše alkohol než jídlo? Co byste udělali vy?