Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Like House Tomáš z Brna

Nejnovější kauzy

Šokující experiment: Jak vypadá ideál ženské krásy v různých zemích? Budete se divit!

Zdroj: Superdrug online doctor
+ Dalších 13 fotografií
Zajímavou studii nechal vypracovat webový magazín Superdrug Online Doctor. Požádal osmnáct různých grafiček, aby vytvořily postavu ideální ženy tak, aby se líbila mužům z určité země. Podívejte se na výsledky a zkuste se nad celým tímto experimentem zamyslet.

Tohle je opravdu zajímavý experiment a výsledky vás donutí k zamyšlení. 18 grafiček z celého světa dostalo jasný úkol. Byla jim ukázána obyčejná dívka na fotografii a ony dostaly za úkol vylepšit tuto slečnu tak, aby byla atraktivní a zalíbila se mužům v určitých zemích.

Možná některé výsledek překvapí, některé ne, ale celý tenhle experiment je vlastně docela dost znepokojující

Cílem celé studie mělo být poukázání na to, v jakých částech světa je tlak na ideál krásy největší. Studii nechal zpracovat webový magazín Superdrug Online Doctor. Výsledky se začaly okamžitě šířit na internetu.

Změny se týkaly naprosto všeho. Barvy vlasů, očí, tloušťky, obvodu pasu či boků. Největší změnu grafičky provedly u žen z Itálie a Číny. Jejich postavy se hodně blíží anorexii a nejsou vůbec pěkné Naopak docela normální postavu vytvořila grafička slečně ze Španělska.

Zajímavé je, že ve čtyřech případech z osmnácti na snímcích pracoval muž, návrhy na změny mu ovšem musela připravit žena. Je ale opravdu nutné vytvářet jakési pomyslné ideály krásy? Neměla by spíše žena mít takovou postavu, v jaké se cítí nejlépe? Vždyť tyhle koláže jsou naprosto zbytečné, nemyslíte?

Související články

Další články