Tohle je opravdu zajímavý experiment a výsledky vás donutí k zamyšlení. 18 grafiček z celého světa dostalo jasný úkol. Byla jim ukázána obyčejná dívka na fotografii a ony dostaly za úkol vylepšit tuto slečnu tak, aby byla atraktivní a zalíbila se mužům v určitých zemích.

Možná některé výsledek překvapí, některé ne, ale celý tenhle experiment je vlastně docela dost znepokojující.

Cílem celé studie mělo být poukázání na to, v jakých částech světa je tlak na ideál krásy největší. Studii nechal zpracovat webový magazín Superdrug Online Doctor. Výsledky se začaly okamžitě šířit na internetu.

Změny se týkaly naprosto všeho. Barvy vlasů, očí, tloušťky, obvodu pasu či boků. Největší změnu grafičky provedly u žen z Itálie a Číny. Jejich postavy se hodně blíží anorexii a nejsou vůbec pěkné. Naopak docela normální postavu vytvořila grafička slečně ze Španělska.

Zajímavé je, že ve čtyřech případech z osmnácti na snímcích pracoval muž, návrhy na změny mu ovšem musela připravit žena. Je ale opravdu nutné vytvářet jakési pomyslné ideály krásy? Neměla by spíše žena mít takovou postavu, v jaké se cítí nejlépe? Vždyť tyhle koláže jsou naprosto zbytečné, nemyslíte?