Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Svatba Karlose a Lely Agáta Hanychová

Šokující dokument V síti nově bez cenzury: Diváci prožijí stejně otřesné momenty jako herečky

Šokující dokument V síti nově bez cenzury: Diváci prožijí stejně otřesné momenty jako herečky
Zdroj: YouTube
+ Dalších 15 fotografií
Sexuální predátoři
Dokument v Síti způsobil v Česku obrovský rozruch už dávno před svou premiérou. Tvůrci se teď rozhodli, že ještě přitvrdí a ve čtvrtek tak jde do kin nová verze snímku, který bude mít název V síti 18+. Nově tak bude v dokumentu prezentováno téměř všechno, co viděly herečky během natáčení na vlastní oči.

Jedna z verzí snímku V síti bude nyní přístupná až od 18 let. Původně byla masově distribuována jen cenzurovaná verze, na kterou mohli diváci od 15 let. Pro změnu se tvůrci Barbora Chalupová a Vít Klusák rozhodli především proto, že chtějí divákům explicitně ukázat, jak se pedofilové k dětem chovají a co všechno jim posílají. Toto rozhodnutí učinili režiséři na základě debaty s odborníky i diváky, kteří se shodli, že by dokument měl být co nejdrsnější.

Nová verze má přiblížit utrpení

Nová verze by se tak měla všem zarýt pod kůži, aby si každý uvědomil, co mohou sexuální predátoři dětem způsobit. "Každý, kdo se vědomě dopouští nebezpečných sexuálních aktivit na síti, musí vědět, že ubližuje nevinným dětem. Nová verze filmu divákům velmi názorně zprostředkuje pocity obětí. Proto ji vítám jako cenný příspěvek k prevenci sexuálního zneužívání dětí," vysvětlil sexuolog Petr Weiss pro iDnes.cz.

Film budil pohoršení mezi veřejností, už když tvůrci před rokem vypustili pouhou upoutávku. O problému sexuálních predátorů na internetu a jejich vlivu na děti se totiž v Česku moc nemluvilo. Při nástupu do kin se stal dokument ihned jedním z nejlépe hodnocených snímků na ČSFD a rozpoutal mohutnou debatu. Se 410 tisíci diváky se stal zatím nejnavštěvovanějším filmem v Česku v tomto roce a nebýt koronavirové epidemie, bylo by číslo pravděpodobně mnohem větší.

Film se promítá i pro školy

Snímek měl přitom od začátku dvě verze. Jednu s přístupností od patnácti let a druhou od dvanácti, která byla určena k promítání pro školy. Dokument tak podporoval rozsáhlé debaty mezi studenty a učiteli o problému zneužívání lidí na internetu. Vše ale překazil koronavirus. "Kvůli pandemii jsme museli zrušit projekce pro 168 škol, ale drtivá většina se ozvala znovu, takže v září osvětový program obnovíme: Navíc se hlásí i nové školy," řekla pro iDnes Radka Urbancová z distribuční společnosti Aerofilms.

Elizabeth Kopecká klofla slavného herce: Vnadná zpěvačka prozradila detaily seznámení

Související články

Další články

Nejnovější kauzy