Organizace Hamás si Halabího podle izraelské policie najala v roce 2004. Jeho úkolem bylo se dostat za každou cenu právě do World Vision. A povedlo se.

Halabí začal pracovat pro World Vision v Pásmu Gazy v roce 2005. O pět let později se stal šéfem sekce v Pásmu Gazy. A začalo se čachrovat s penězi. Hamás si tak díky němu přišel na velký balík. Ročně jim převedl až 175 milionů korun, které Hamás investoval například do stavby tunelů a do zbraní.

Podle izraelských vyšetřovatelů až 80 tisíc dolarů od britských dárců Hamás využil k výstavbě stanovišť v Bajt Hanúnu, na výplaty svých zaměstnanců a také na odměny pro ty, kteří bojovali ve válce proti Izraeli v roce 2014. Peníze měly být použity na obnovu Pásma Gazy poničeného při střetech s Izraelem, pro chudé rodiny a nezaměstnané. Jenže skončily v rukou teroristů.

O tom, že Halabí posílá peníze Hamásu, prý vědělo několik jeho kolegů. Vedení o tom ale nemělo ani tušení. Podle zaměstnanců World Vision byl Halabí spolehlivý a vždy se choval jako profesionál.

V rukou Hamásu skončilo až 60 procent peněz určených na projekty pro civilisty v Gaze. Podle agentury AP si Hamás přišel za několik let až na 50 milionů dolarů. Halabí s vyšetřovateli spolupracuje a poskytl jim všechny informace o tom, jakým způsobem byly peníze odkláněny.