Trendy tagy Petr Kellner Čauky lidi Hubnete s nami Výměna manželek 2021

Nejnovější kauzy

Šokující: Britský válečný hrdina málem přišel o život, protože úřady chtěly ušetřit 13 Kč denně

Devětadevadesá­tiletý Harold Lee dva dny bezmocně ležel na podlaze
svého domu.
Zdroj: dailymail.co.uk

Neuvěřitelné! Devětadevadesá­tiletý Harold Lee z anglického Derby málem zemřel jen kvůli tomu, že mu místní úřady ve snaze ušetřit 42 pencí (cca 13 Kč) denně nedávno přestaly přispívat na provoz jeho interkomu. Když se bývalý příslušník slavných „Pouštních krys“ zdráhal nově zavedený poplatek hradit ze svého, životně důležitý přístroj mu byl jednoduše odpojen.

Krátce nato zasloužilý válečný veterán doma upadl a nebyl schopen vstát ani přivolat si pomoc. Přívěsek se zabudovaným alarmem, který u sebe právě pro tyto případy nosí, totiž nešťastnou náhodou odlétl mimo jeho dosah.

Ubohý stařec tak byl nakonec objeven až po dlouhých dvou dnech, když ho přišel navštívit jeho vnuk Jaa.

„Toto je muž, který pro svou vlast riskoval vlastní život. Našel jsem ho ležícího na podlaze v jednom z pokojů jeho domu. Člověk by si naivně myslel, že 42 pencí není zase až tak moc, zvlášť když vezmeme v potaz, kolik mu tato země dluží,“ uvedl rozhořčeně čtyřiadvaceti­letý Jaa.

Harold Lee byl okamžitě převezen do nemocnice, kde strávil celkem tři a půl týdne. Jeho třiašedesátiletý syn Jules prohlásil, že rodina zvažuje právní kroky. Firma zodpovědná za provoz interkomů se ale brání tím, že o chystaných změnách všechny nájemníky včas informovala, a z incidentu viní městskou radu, která rozhodla, že některé podpůrné služby související s bydlením už nadále nebude financovat.

Související články

Další články