Trendy tagy Čauky lidi SuperStar 2021 StarDance 2021 Výměna manželek 2021

Nejnovější kauzy

Šokovaným kolemjdoucím četli drsné pasáže z koránu. Celou dobu to přitom byla maskovaná bible!

Šokovaným kolemjdoucím četli drsné pasáže z koránu. Celou dobu to přitom byla maskovaná bible!
Zdroj: youtube.com
Následující sociální experiment zkoumal, jak náhodní kolemjdoucí reagují na pasáže z bible, která je ve videu zaměňována za korán. Výsledek? Všichni jsme tak trochu pokrytci.

Do zajímavého sociálního experimentu se pustili dva nizozemští youtubeři z kanálu Dit Is Normaal.

Vyšli v něm do ulic a vybraným lidem četli pasáže z koránu Náhodní kolemjdoucí se dozvěděli o řezání končetin, trestu smrti pro homosexuály nebo o poslušnosti žen, kterým není dovoleno se vzdělávat.

Reakce na podobné výňatky byly samozřejmě negativní. Někteří nedokázali pochopit, jak takovým věcem někdo stále věří. Jiní se nechali slyšet, že pokud je někdo na podobných textech vychováván, jednoznačně ho ovlivňují

Autoři videa se pak ještě ostatních ptali, jaký je podle nich rozdíl čtených úryvků s biblí. Odpověď byla opět vesměs stejná: Velký. Bible je napsána v mírumilovnějším duchu a rozhodně není k ženám tak radikální.

Pak ale přišlo to velké překvapení. Youtubeři z knížky odstranili obal a najednou se namísto koránu v jejich rukou objevila bible! Testovaní lidé tak zjistili, že jim celou dobu vlastně byly čteny texty z "nevinné knihy" křesťanů.

"Jsou to všechno předsudky. Vždycky se jim snažím nepodléhat, ale očividně se mi to nedaří," přiznal jeden z mladíků.

Související články

Další články