Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Nela Slováková koronavirus Extra Host (pořad) SuperStar 2020

Nejnovější kauzy

ŠOK: Žena porodila šestikilové dítě přirozenou cestou! Lékaři si mysleli, že bude mít jen 4 kila!

Miminko vážilo neuvěřitelných 6 kilogramů!
Zdroj: facebook.com
Natashia Corrigan z australského Melbourne se těšila na svého čtvrtého potomka a říkala si, že po tolika porodech bude mít vše hladký průběh. Jaký to byl ale šok, když dítě vážilo 6 kilogramů! Žena ho navíc porodila přirozenou cestou. Nyní je nadšená!

Žena z Austrálie už měla tři děti a těšila se na čtvrté. Vzhledem k tomu, že už byla zkušenou rodičkou, říkala si, že už ji nemůže nic překvapit. Jenže čtvrté dítě jí dalo pořádně zabrat. Mělo totiž 6,07 kilogramu, a navíc ho rodila přirozenou cestou. Maminka i lékaři byli překvapeni, protože si mysleli, že syn bude mít jen 4 kilogramy.

„Píše nám tolik lidí, kteří nám gratulují k našemu velkému štěstí. Nečekala jsem, kolik milých slov nám po narození syna lidé budou psát,“ řekla deníku Herald Sun Natashia. „Vždycky jsem snila o tom, že budu mít malé tlusté miminko. No a jedno velké nakonec mám, tak se mi to splnilo,“ dodala. Maminka těžký porod zvládla a ona i její syn Brian jsou v pořádku.

Váha 6 kilogramů je u novorozence opravdu vysoká, navíc když žena rodí přirozenou cestou. Brian ale není nejtěžším miminkem na světě. V roce 1955 porodila v Itálii žena 10kilové miminko. V roce 1879 se narodilo v Kanadě dokonce dítě, které vážilo 13 kilogramů. Jedenáct hodin po porodu ale zemřelo.

Související články

Další články