Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině MasterChef Česko 2022 komunální volby 2022

Nečekaně zemřel předseda Evropského parlamentu. Sassolimu bylo 65 let

Zemřel David Sassoli: Předseda Evropského parlamentu zkolaboval
Zdroj: Profimedia
Úmrtí

Evropský parlament se zahalil do černého, v ranních hodinách totiž nečekaně zemřel jeho předseda David Sassoli. Na Twitteru o tom podle agentury AFP informoval jeho mluvčí. Politikovi bylo 65 let a v nemocnici byl hospitalizován od 26. prosince.

„David Sassoli zemřel 11. ledna v 01:15 na onkologické klinice v Avianu, kde byl hospitalizován,“ uvedl na Twitteru mluvčí předsedy Evropského parlamentu Roberto Cuillo. Příčina sice není známá, pravděpodobně jde ale o důsledek onkologického onemocnění. O jeho smrti informovala agentura AFP s odvoláním na Sassoliho mluvčího.

Předseda Evropského parlamentu David Sassoli ležel v italské nemocnici od 26. prosince. Za hospitalizaci mohly problémy s imunitou, uvedla dnes agentura ANSA. Kvůli problémům se zdravím politik zrušil svůj pracovní program na několik dní dopředu.

Kolaps imunitního systému

Podle agentury AFP mluvčí šéfa EP Roberto Cuillo uvedl, že hospitalizaci si vynutila "závažná komplikace způsobená špatným fungováním imunitního systému". Pětašedesátiletý Sassoli už byl v nemocnici loni v září ve Štrasburku. Tehdy trpěl zápalem plic. Test na covid-19 měl negativní.

Bývalý italský novinář Sassoli byl v čele Evropského parlamentu od roku 2019. Již dříve uvedl, že nemá zájem kandidovat do čela evropského zákonodárného sboru v druhé polovině volebního období. Zvolen byl do parlamentu třikrát v řadách středolevicové Demokratické strany.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy